Foto: Karli Saul

Uudised

PRESSITEADE: Eesti Suusaliit teavitab: selgus peaks saabuma lähima 24 tunni jooksul

28.02.2019
Eesti Suusaliit taunib dopingu kasutamist ja peab seda sada protsenti ebaeetiliseks. Edu ja heade võistlustulemuste aluseks peab olema ainult puhas sport. Suusaliit aitab igati kaasa tõe välja selgitamisele ning juhtumi detailide uurimisele.

Eile Seefeldis lahvatanud ja muuhulgas kahte Eesti sportlast (Karel Tammjärv ja Andreas Veerpalu) puudutava dopinguskandaali täpsemad asjaolud selguvad peatselt - täna, 28. veebruaril kuulatakse üle asjaosalised ja eeldatavasti teeb prokurör lähiajal esmase otsuse. Seefeldis viibib kohapeal Eesti Suusaliidu peasekretär Tõnu Seil, koostööd tehakse nii välisministeeriumi kui saatkonnaga. Operatiivne info on ajakirjanikele edastatud ja rohkem informatsiooni Eesti Suusaliidul ei ole. Võimalikku dopingujuhtumit uurib politsei, tegemist  on äärmiselt delikaatse protsessiga ja vastavalt reeglitele ei väljastata infot ka alaliitudele. Palume kannatlikult oodata nii otsuseid kui põhjendusi Austria ametivõimude poolt.

 

Eesti Suusaliit rõhutab, et tegu on kindlasti väga negatiivse juhtumiga kogu Eesti spordi jaoks ja kuni täpsed asjaolud selguvad, ei maksa ennatlikke järeldusi teha. Eesti Suusaliit taunib dopingu kasutamist ja peab seda sada protsenti ebaeetiliseks. Edu ja heade võistlustulemuste aluseks peab olema ainult puhas sport. Suusaliit aitab igati kaasa tõe välja selgitamisele ning juhtumi detailide uurimisele.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.