Foto: Karli Saul

Uudised

Murdmaasuusahooaeg läheneb

25.10.2020
Noored murdmaasuusatajad (vasakult) Uku Leipalu, Kaspar Päärson, Olle Ilmar Jaama, Henri Roos, Aveli Uustalu, Tauri Kaasik, Andreas Koppa koos CFC Spordiklubi treeneri Riho Roosipõlluga Idres, Rootsis.

Eesti murdmaasuusakoondislastel on suusad juba lumised. Esimesed lumelaagrid on klubidel seljataga ja järgmised ootamas.

Kuigi reisimine on praeguses raskes olukorras muutunud nii rahaliselt kui organisatoorselt ülikeeruliseks, on suure tahtmise ja hoolsuse juures kõik võimalik. Nii on peaaegu kogu Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise koondis selle keerulise hooaja alguses juba suusad lumiseks saanud.

Marko Kilp, Martin Himma ja Johanna Udras veetsid oktoobri alguse 2 nädalat koos Aivar Rehemaaga Ramsau mäestikulaagris.

Aveli Uustalu, Henri Roos ja Kaspar Päärson nautisid lumiseid treeningtingimusi koos CFC spordiklubi treeneri Riho Roosipõlluga Rootsis, Idres. Samas kohas treenivad hetkel koos Jaanus Teppaniga ka Kaidy ja Keidy Kaasiku.

Juba novembri alguses võtavad Ramsaus käinud koondislased ette traditsioonilise laagri Põhja-Soomes, Olosel, kus nendega ühineb ka Karl Sebastian Dremljuga.

Alvar Johannes Alev treenib selle aasta suvest Norras. Mariel Merlii Pulles jätkab õpinguid ja treeninguid Alaskal ja Stine Lise Truu Rootsis.

See on lühike ülevaade meie koondislaste esimestest lumetreeningutest. Enam kaugel pole aeg kui saame hakata jagama hooaja esimesi võistlushetki, sest juba novembri viimasel nädalavahetusel algab murdmaasuusatamise maailmakarika karussell. Esimeseks etapiks on traditsiooniliselt Ruka MK Soomes, millele järgneb juba nädala pärast Lillehammeri MK Norras.

Aga rõõmustav uudis on meid ka kodus ees ootamas. Nimelt sai äsja hääled sisse eelmisel nädalal Otepääle, Tehvandi Spordikeskusesse saabunud kunstlumekonteiner. Loodetavasti saame tänu sellele varsti nautida Tehvandi lumiseid suusaradasid juba enne päris lume saabumist.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.