Õed Kaasikud juuniorite maailmameistrivõistlustel vabatehnikasõidus TOP20

12.02.2021
@VuokattiSport/LORU Creative

Täna toimusid Soomes Vuokattis U20 ja U23 vanuseklassi juuniorite maailmameistrivõistlustel vabatehnikasõidud, kus Eestit esindas kokku 10 suusatajat.

Neidude arvestuses U20 vanuseklassis näitas Eesti sportlastest parimat tulemust täna Keidy Kaasiku, kes finišeeris 5 km vabatehnika distantsil 16. kohal ajaga 14 min 45,5 sek. Kohe tema järel 17. kohal finišeeris Kaidy Kaasiku ajaga 14 min 46,4 sek. Johanna Udras lõpetas vabatehnika sõidu 49. kohal ajaga 15 min 34,4 sek ning Eliisabet Kool 57. kohal ajaga 15 min 48,4 sek. U20 noormeeste arvestuses tegi eestlastest parima tulemuse 10 km distantsil Andreas Koppa, kes platseerus 53. kohal ajaga 27 min 25,8 sek. Kaspar Päärson lõpetas tänase võistluse 57. kohal ajaga 27 min 31,4 sek ning Aleksander Tamm 72. kohal ajaga 27 min 59,9 sek.

U20 kaksikvõidu võtsid tänastel võistlustel neidude arvestuses venelannad Veronika Stepanova ja Evgeniya Krupitskaya ning kolmandal kohal norralanna Margrethe Bergane. Noormeeste arvestuses võitis võistluse norrakas Martin Kirkeberg Moerk, teisel kohal finišeeris soomlane Alexander Stahlberg ning kolmandana lõpetas Kanadast pärit noorsportlane Olivier Leveille.

Vanuseklassi U23 neidude arvestuses võistles Eesti eest Mariel Merlii Pulles, kes lõpetas 10 km vabatehnikasõidu ajaga 30 min 54,4 sek ning platseerus sellega 36. kohal. Noormeeste arvestuses sõitis parima tulemuse täna välja Martin Himma, kes lõpetas sõidu 35. kohal ajaga 37 min 44,6 sek. Henri Roos lõpetas võistluse 55. kohal ajaga 39 min 52,2 sek.

U23 võidu viis neidude arvestuses Poola Izabela Marcisz, teisel kohal lõpetas sõidu rootslanna Louise Lindstroem ning kolmas norralanna Hedda Oestberg Amundsen. Noormeeste seas tegi päeva parima sõidu prantslane Hugo Lapalus, kes võttis sellega ka esimese koha, poodiumi teine koht sakslasele Friedrich Moch ning kolmandal kohal norrakas Iver Tildheim Andersen.

KÕIK TULEMUSED SIIN

Laupäeval ootab sportlasti ees teatevõistlused. N20 vanuseklassi võistlejaid ootab ees 4x3,3 km ning naiskonna moodustavad Johanna Udras, Kaidy Kaasiku, Keidy Kaasiku ja Eliisabet Kool. M20 teatevõistluses sõidetakse 4x5 km ja meeskonnas on Anders Veerpalu, Kaspar Päärson, Andreas Koppa ja Aleksander Tamm.

U23 vanuseklassidel toimub segateatevõistlus ning võistkonnas on Mariel Merlii Pulles, Henri Roos, Martin Himma ja Hanna-Brita Kaasik.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee