Foto: Karli Saul

Uudised

Murdmaasuusatajad laagerdasid Bulgaaria keskmäestikus

22.07.2021
Murdmaasuusatajad Bulgaaria keskmäestikulaagris.

Eesti murdmaasuusatamise rahvuskoondise liikmed ja kandidaadid naasid nädalapäevad tagasi Bulgaariast Yundolas toimunud treeninglaagrist. Sellel hooajal on eesmärk treenida enne Pekingi taliolümpiamänge 3-4 korda keskmäestikutingimustes, et paremini harjuda kõrgustega, mis talvel Hiinas ees ootavad.

Murdmaasuusatamise koondise peatreeneri Jaanus Teppani sõnul oli laagri eesmärgiks oksüdatiivse potentsiaali parandamine läbi aeroobsete treeningute ning erialaliste lihaste jõu arendamine.

2022. aasta olümpiamängud toimuvad keskmäestikus, kus on oluline sportlase töövõime sellel kõrgusel. Laagris treeniti kõrgustel vahemikus 1400-2600 meetrit ja varieeriti treeninguid erinevate raskusastmetega reljeefidel.  Treeningutel imiteeriti olümpiaradade reljeefi maalilisel mägimaastikul samadel kõrgustel mis Pekingis.

Aktiivse treenimise kõrvale mahtus tiimil ka palju ühiseid emotsionaalseid tegevusi, millest üheks eredaimaks oli rafting kiiretel ja vahustel Struma jõe kärestikel.

Augustis on koondisel plaanis treenida Eestimaal ja osaleda kodusel rullsuusatamise Maailmakarika etapil. 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.