Foto: Karli Saul

Uudised

Taas on suusatajad võistlustules Otepääl ja Tartus rullsuusa maailmakarikasarja etapil

31.07.2021

20.-22. augustil toimub Lõuna-Eestis Otepääl Tehvandi Spordikeskuses ja Tartu linnas rahvusvaheline rullsuusa maailmakarikasarja etapp. Võistlustele on ülesse antud hetkel pea 155 sportlast Itaaliast, Rootsist, Norrast, Saksamaalt, Lätist, Slovakkiast, Tšehhist, Ukrainast ja Venemaalt. Huvi on tundnud ka Ungari, Austria ja Leedu rullsuusatajad.

Eelmisel aastal toimunud rullsuusa maailmakarikasarja etapp andis väga hea kogemuse võistluste korraldajatele. Samuti nägid ka rahvusvahelise suusaliidu esindajad, et Eesti korraldus on eeskujulik ning nüüd on toimumas teine rullsuusa maailmakarikasarja etapp Eestis. Rahvusvahelist rullsuusa etappi Otepääl ja Tartus korraldavad Eesti Suusaliit ja Emajõe Suusaklubi.

 

Kolme päeva jooksul ootab nii pealtvaatajaid kui ka võistlejaid ees vabatehnika sprint Tehvandi Spordikeskuse rulliradadel, vabatehnika mass start Tartu linnas ning eraldistardist klassikasõidud naistel ja meestel taas Otepääl. Tutvu võistlusprogrammiga SIIN

 

Kõige suurema esinduse on sellel korral välja pannud korraldaja riik Eesti, kelle nimistus on kirjas lausa 55 sportlast. Võistlema on oodata näiteks Marko Kilpi, Martin Himmat, Kaarel Kasper Kõrget, Alvar Johannes Alevit.

 

Võistluste korraldajad on võistluste toimumiseks teinud juba suurt tööd ning ees on veel mitmed tegemised. Võistluste peakorraldaja Kristjan Külm ütleb: „Hetkel oleme kõigega graafikus püsinud. Ainuke suur peavalu, nagu ka eelmine aastal, on COVID-19. Teeme kõik selleks, et üritus oleks kõigi jaoks võimalikult ohutu ning peame kinni kõigist viiruse leviku tõkestamise eeskirjadest.“

 

Riigi poolt kehtestatavad uued viiruse tõkestamise reeglid panevad paika selle, kas võistlus toimub publikuga või ilma.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.