Foto: Karli Saul

Uudised

Lauluväljaku MK | 10 FAKTI

20.03.2023

10 FAKTI | Suusapidu homme lauluväljakul! Esimesest MK-etapist Eestis rajaprofiili ja auhinnarahadeni

 

Suusasprindi maailma paremik võistleb homme Tallinna Lauluväljakul FIS-i murdmaasuusatamise MK-etapil vabatehnikasprindis. Stardis on ka 24 eestlast. Meelelahutusprogrammi eest hoolitseb 5MIINUST.

 

Esimene murdmaasuusatamise MK-etapp toimus Eestis 1999. aastal. 

Esimesed kolm Otepää MK-etappi toimusid iga kahe aasta tagant: 1999, 2001 ja 2003. Siis toimusid Otepää MK-etapid igal talvel kuni aastani 2012. Viimati võistles maailma suusaparemik Eestis 2019. aastal. Esimest korda toimub Eesti MK-etapp pealinnas!

 

Tallinna MK-etapil viiakse läbi määrderevolutsioon. 

Etapile on valitud üks määrdepartner ning iga sportlane saab tulla kohale kahe suusapaariga. Kõikide võistlejate suusad määritakse sama määrdega ning ühtemoodi ja see teeb suusatippude vahelise võistluse võrdsemaks. Määrdepartner on Swix ning ühismäärimine toimub 300 ruutmeetrises spetsiaalsete töökohtadega varustatud telgis.

 

Sprindietapi rada on 1500m pikk ja tõusumeetreid on 52.

Näiteks äsja lõppenud Planica MMiga võrreldes on sprindirada sportlastele raskem, Planica rajal oli kogutõus 49 meetrit. Rajatraktori rooli keeras soomlane Olli Maunula, kes vastutas suusaradade eest ka Pekingi olümpial. Olli tuli eestlastele appi vabatahtlikult.

 

 

Vaata kõiki fakte ja lisainfot siit:

 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.