Foto: Karli Saul

Uudised

Murdmaasuusatamise noortelaager 2023

01.07.2023

26. juunist kuni 30. juunini toimus Jõulumäe Tervisespordikeskuses traditsiooniline murdmaasuusanoorte ühislaager. Kuna sama nädala lõpus toimus Tallinnas noorte laulu- ja tantsupidu, siis ei olnud kõigil soovijatel küll võimalik laagris osaleda, kuid sellegipoolest kogunes laagrisse ligi 100 noort murdmaasuusatajat vanuses 10-17 aastat 16 erinevast Eesti suusaklubist.

 

Viis päeva kestnud laagris sai ühiselt treenida, suhelda ja aega veeta koos eakaaslastega, keda muidu kohtab tihtipeale vaid võistlusrajal.  

Lisaks tavapärastele treeningutele tehti tutvust sotsiaalmeedias populaarse LIIKUMISMÄNGUDE eestvedajaga, kellega koos sai erinevatele vanustele sobivalt läbi mängitud palju huvitavaid ja kaasahaaravaid liikumismängusid. Kuulata sai Team Estonia sporditoitumise spetsialisti Teele Tiidt loengut „Täisväärtuslik toitumine suusaspordis“. Tippspordi ja sotsiaalmeedia ühendamisest käis rääkimas Martin Himma ning spordi ja Ameerika ülikooliõpingute ühendamisest rääkis Suusapoiss Hendrik Peterson. Nii Martini kui Suusapoistega said noored koos ka ühe treeningu tehtud. Laagrihommikud algasid hommikurivistuse ja ujumisega ning laagripäevad lõppesid samuti ühiste tegevustega, kust ei puudunud pallimängud, viktoriinid ja ka veesõda.

Ja nagu õigele laagrile kohane, toimus viimasel õhtul laagridisko.

 

Lisaks tublidele laagrilastele tänab Suusaliit südamest Jõulumäe Tervisespordikeskust ja kõiki neid tublisid treenereid, kes laagri korraldamises kaasa lõid. Suur aitäh Els-Brett Heinsoo, Anu Taveter, Kadri Madissoo, Kerstin Margus, Andre Mets, Kaspar Vaher ja Eno Vahtra! Ilma teie panuseta poleks võimalik sellist suurt laagrit korraldada!

 

Kohtumiseni juba järgmisel suvel toimuvas Eesti Suusaliidu noorte ühislaagris.  

 

Väike pildigalerii laagrist.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.