Foto: Karli Saul

Uudised

Otepääl üle 200 suusataja seitsmest riigist

10.01.2024

Kõrgetasemeline võistlus toob Otepääle üle 200 suusataja seitsmest riigist.

 

Sel nädalavahetusel toimuvad Tehvandi spordikeskuses Scandinavian Cup ehk Skandinaavia karikavõistlused murdmaasuusatamises. Kavas on klassika sprint ja eraldistardist distantsisõidud nii klassikalises kui vabatehnikas. Esmakordselt toimub Eestis toimuvatel võistlustel ka fluorikeelu kontroll. 

 

FIS Scandinavian Cup on murdmaasuusatamises tähtsuselt teine võistlus maailmakarikasarja järel. Norrakate, rootslaste ja soomlaste hulgas on võistlustele oodata väga kõrgetasemelist seltskonda. Nende riikide jaoks on Skandinaavia karikavõistlused eriti suure tähtsusega, sest selle võistluse võitjad saavad otsepääsmena lisakoha Maailmakarika etappidele.

2022.a. Skandinaavia karika Otepää etapil võistelnud sportlastest on mitmed nimed praeguseks maailma absoluutses tipus. Näiteks 13. veebruaril 2022 Otepääl 15km klassikatehnikas võidutsenud Harald Oestberg Amundsen on sel hooajal kroonitud juba nii Östersundi Maailmakarika etapi kui Tour de Ski võitjaks ning juhib tänasel päeval murdmaasuusatamise 2024 Maailmakarika sarja. 

 

Osalema on oodata ligi 200 sportlast 7 riigist. Lisaks Eestile Soomest, Rootsist, Norrast, Lätist, USAst ja Austraaliast.

 

Võistluse korraldajate sõnul on ettevalmistused kulgenud sujuvalt. „Lumega on sel aastal väga hästi ning sellepärast pole väga muretsema pidanud. Kui eelmisel korral kaks aastat tagasi oli suurimaks väljakutseks Covidi levik ja sellega kaasneva laustestimise läbiviimine, siis sellelgi korral ei pääse me ilma testimiseta, kuid seekord kuuluvad testimisele kõigi sportlaste suusad,” selgitas võistluse korralduskomitee juht Kristjan Külm.

 

Esmakordselt Eestis toimub nendel võistlustel FIS fluorikeelu järgimise kontroll. Suuskade testimine toimub Rahvusvahelise Suusaliidu FIS-i poolse sertifikaadiga spetsialisti poolt FIS-i aparaadiga, mis saabub kohale otse Tour de Skilt. Võistluse kaaskorraldaja Ave Nurk lisas: „Korraldajatena oleme sellise FIS-i poolse toetusega väga rahul. Kuna testiaparaadi soetamine ei ole meile finantsiliselt jõukohane, siis saame FIS-i poolse aparaadi kasutamisega tagada võistluse reeglitepärase läbiviimise võrdse konkurentsi tingimustes.“

 

Otepää Skandinaavia karika 2024 programm:

Reede, 12.01.2024                 Sprint klassikalises tehnikas

Laupäev, 13.01.2024              20km eraldistardist klassikalises tehnikas

Pühapäev, 14.01.2024           10km eraldistardist vabatehnikas

 

Täpsem võistluse ajakava ning info ametlikul kodulehel: www.owc.ee 

 

Lisainfo:

Kristjan Külm

Skandinaavia karikas Otepää korralduskomitee juht

Tel. 55522426

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.