Foto: Karli Saul

Uudised

Skandinaavia Karikasarja sprindil võidutsesid FIN ja NOR

12.01.2024
Foto: Tarmo Haud

Tehvandil selgitati tugevas lumesajus välja Skandinaavia Karikasarja kiiremad sprinterid.

 

Meeste arvestuses võidutses Soomest pärit Ristomatti Hakola, teise koha saavutas Emil Iversen ja kolmandana finišeerus Mats Opsal.

 

Naistest oli kiireim norralane Ane Appelkvist Stenseth, kelle järel ületasid finišijoone Maria Hartz Melling ja Johanna Matintalo. Parima eestlasena lõpetas Kaidy Kaasiku (10). Meestest oli parim eestlane Marko Kilp (46). 

Kogu võistluse vältel maha sadanud lumi tegi olud võistlejatele äärmiselt keerukaks. Võrreldes hommikuse kvalifikatsiooniga oli finaali lõpuks maha sadanud ca 20 cm lund. „Olud olid küll rasked, aga kontrollisin kogu sõitu,“ lausus Ristomatti, „pigem eelistangi keerulist ja rasket rada.“ Maha sadanud lumi tegi võistluse võrdlemisi aeglaseks. „Ühel hetkel jäädi finaalis lausa seisma, et mitte olla grupi ees sõitev suusataja, kes teiste jaoks klassikarajas lume ära lükkab,“ jagas oma muljeid kiireim naine Stenseth.  

 

Skandinaavia karikavõistlused kestavad Tehvandil 12.-14. jaanuarini. FISi Scandinavian Cup on murdmaasuusatamises tähtsuselt teine võistlus maailmakarika etapi järel.

Skandinaavia karikavõistlustel osaleb ligi 240 sportlast seitsmest erinevast riigist. Mitmele Eesti koondise liikmele on Scan Cup heaks võimaluseks kvalifitseeruda hooaja teise pooles toimuvatele MK-etappidele. 

 

Kõik lõpuprotokollid on leitavad FIS kodulehel ja Skandinaavia Cup Otepää kodulehel owc.ee

Fotogalerii tänasest võistlusest leiad siit: Fotograaf Tarmo Haud galerii

 

Lisainfo:

Kristjan Külm

Skandinaavia karikas Otepää korralduskomitee juht

Tel. 55522426

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.