Foto: Karli Saul

Uudised

EOK esitles järelkasvuprojekti "Märka järgnevat põlvkonda"

06.04.2016
Järelkasvutiimi 2016 aasta koosseis Foto: EOK

Eesti Olümpiakomitee (EOK) toetab järelkasvuprojekti „Märka järgnevat põlvkonda“ kaudu noori andekaid sportlasi 30 stipendiumiga kogusummas 56 500 euroga. Järelkasvutiimi liikmete treenerite toetuseks suunatakse koostöös Eesti Kultuurkapitaliga 29 000 eurot.

Täna tutvustati Tallinna Teletornis Eesti Olümpiakomitee järelkasvutiimi „Märka järgnevat põlvkonda“ 2016. aasta koosseisu, kuhu kuuluvad 30 sportlast ja 29 treenerit 26 spordialalt. Aasta jooksul lisanduvad tiimi koosseisu veel sportlased kahelt pallimängualalt. EOK järelkasvuprojekti tänavusse põhikoosseisu valiti aastatel 1993-1996 sündinud sportlased, kes on võistelnud täiskasvanute tiitlivõistlustel.

 

Projekti ellukutsuja, Eesti Olümpiakomitee presidendi Neinar Seli sõnul on „Märka järgnevat põlvkonda“ järelkasvuprojekt oma vajalikkust tõestanud. „Lisatoetusi on nelja aasta jooksul  sportlastele projekti kaudu eraldatud kokku summas 279 500 eurot. Võimalus toetusele pretendeerida on kõigil noortel sportlastel, sõltumata spordialast. Märka järgnevat põlvkonda projekt on laiaulatusliku spektriga projekt, mis kaasab nii olümpia, kui ka mitteolümpiaalasid. Märkamata ei jäeta ka pallimängualasid, üliõpilas- ja kaitseväesporti, noori ja veelgi nooremaid talente,“ rääkis Seli ja lisas: „On tõeliselt hea meel, et suur osa tiimi koosseisu kuulunud sportlastest on oma tulemusi jõudsalt parandanud ja juba nii mõnigi neist on jõudnud maailma absoluutsele tipptasemele.“

 

Lõpetuseks märkis Neinar Seli: „Loodan südamest, et Eesti spordi järelkasvu toetamine läbi „Märka järgnevat põlvkonda“ projekti ei rauge ja ka järgnevatel aastatel saavad lisatoetuse ja innustuse oma potentsiaali maksimaalselt realiseerida veel paljud Eesti noored sporditalendid.“.

 

Eesti tänane esimaadleja ja Aasta sportlane 2015 laureaat Epp Mäe oli „Märka järgnevat põlvkonda“ tiimi liige aastatel 2013, 2014 ja 2015. Epp Mäe sõnul oli kolmel aastal järelkasvutiimi kuulumine talle väga suureks toeks. „Minu, kui noore tippu pürgiva sportlase jaoks oli ka osutatud tähelepanu, märkamine ja toetus väga innustav ja motiveeriv. Tekkis veendumus, et lisaks minule endale usuvad minusse ka teised. See andis lisajõudu pingutada veelgi rohkem. Tänan Eesti Olümpiakomiteed võimaluse eest kuuluda „Märka järgnevat põlvkonda“ järelkasvutiimi. Loodan, et ka kõik tänased ja tulevased tiimi liikmeid kogevad selle projektiga seoses samaväärset tuge ja positiivset emotsiooni, mis aitab neil edukalt pürgida seatud eesmärkide poole.“

 

Koostöös Eesti Kultuurkapitaliga märgatakse ja tunnustatakse projekti kaasabil ka tiimi liikmeks valitud sportlaste treenereid, kelle toetuse suuruseks on 1000 eurot.

Koostöös Eesti Rahvusringhäälinguga antakse välja Eesti Rahva nimeline stipendium Eesti spordihetk 2015 rahvahääletuse võitnud spordiala sportlasele.

 

 

Sportlased

Alaliit

Treenerid

Suveolümpiaalad

Katrina Lehis

vehklemine

Helen Nelis-Naukas

Peeter Turnau

vehklemine

Peeter Turnau (sen)

Janek Õiglane

kergejõustik

Sven Andresoo

Kirill Serikov

poks

Vladimir Zažogin

Anett Kontaveit

tennis

Ülle Milk

Ralf Tribuntsov

ujumine

Siiri Põlluveer

Kaarel Alupere

aerutamine

Koit Põder

Kaidi Kivioja

triatlon

Margus Tamm

Taliolümpiaalad

Marten Liiv

kiiruisutamine

Väino Treiman

Marko Kilp

murdmaasuusatamine

Andrus Veerpalu

Kristjan Ilves

kahevõistlus

Andrus Ilves

Rene Zahkna

laskesuusatamine

Hillar Zahkna

Mitteolümpiaalad

Rasmus Haugasmägi

veemootorisport

Üllar Põvvat

Aleksandr Galaktionov

takewondo

Badr Eddine Lamdaghri Alaoui

Ksenia Belomestnova

allveeliit

Maksim Merkuri

Tanel Paabo

karate

Aleksandr Zõkov

Andres Petrov

snoocer

-

Ralf Aron

autosport

Marko Asmer

Pallimängud

Kati Kütisaar

saalihoki

Marina Feinman

Silver Kerna

jäähoki

Jüri Rooba

Siim-Markus Post

korvpall

Indrek Visnapuu

Eliise Hollas

võrkpall

Raivo Jeenas

Karl Toom

käsipall

Marko Koks

Eristipendiumid - noor ja andekas

Kelly Sildaru

freestyle suusatamine

Tõnis Sildaru

Kenneth Raisma

tennis

Andres Kuhi

Eristipendiumid – väga noor ja andekas

Mai Narva

male

Kaido Külaots

Kregor Zirk

ujumine

Kaja Haljaste

Eristipendiumid – parim üliõpilane

Viktoria Bogdanova

iluvõimlemine

Larissa Gorbunova

Eristipendiumid – parim kaitseväelane

Reino Velleste

laskmine

Ülo Mets

Eesti Rahva stipendium

Kristjan Pikhof

tõstmine

Aleksander Rumjantsev

 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.