Foto: Karli Saul

Uudised

Ultrapika suusamaratoni Red Bull Nordenskiöldsloppet 2017. aasta toimumiskuupäev on avalikustatud

25.05.2016
Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Sel kevadel toimus Põhja-Rootsis peale 132 aastast pausi ultrasuusamaraton Red Bull Nodenskiöldsloppet, millest võttis osa ka üle kümne eestlase. Sooja vastuvõtu pälvinud ajaloolise taustalooga maraton toimub uuesti ning  juba on avalikustatud uus toimumiskuupäev, milleks on 15. aprill 2017. 220 km pikkuse distantsiga võistlusele registreerimine avatakse  7. juunil kell 10:00 veebilehel www.redbullnordenskioldsloppet.se  

Võistlus on avatud nii professionaalidele kui amatööridele, kes soovivad end suusatamises proovile panna. Võistlusrada on sama, mis see oli 1884. aasta võistlusel. See saab alguse Jokkmokkis, suusatatakse Kvikkjokki ning sealt tagasi Jokkmokki.


2016. aastal toimunud maratoni võitis John Kristian Dahl ajaga 8:35:17. Parima eestlasena finišeerus 68. kohale Riho Rebane ajaga 10:57:17. Neljasajast võistlejast finišeerus 324 sõitjat. Viimane mees oli rajal 23 tundi ja 21 sekundit.


Võistluse ajaloost:

Võistluse toimumine sai alguse ühe Nordenskiöldi ekspeditsiooniga Gröönimaale. Peale raskete kelkudega jänni jäämist saatis teadlane kaks suuskadel Saami avastajat ida poole, et nad uuriksid sisemaa avastamata rohelisi orgusid. Peale seda kui nad olid kaks ja pool päeva peaaegu peatumatult suusatanud, tulid kaks meest tagasid ja olid rampväsinud. Nägemata muud kui lund ja jääd, läbisid nad 460 kilomeetrit kõigest 57 tunniga. Kui nad naasesid Rootsi, siis peeti Nordenskiöldi informtasiooni suusatajate saavutuse kohta lausvaleks. Et tõestada selle õigsust ja taastada oma au, korraldas Nordenskiöld võistluse. 3. aprillil 1884. aastal alustas 18 Saami suusatajat  Purkijauri küla lähistelt võistlusteekonda.  See oli puutumata pinnasel ning ilma puhkamata läbisid osalejad 220 km mööda “Lilla Luleälven” järvede ala.

Peale tasavägist sõitu viimasel 20 kilomeetril edastas Pavva-Lasse Nilsson Tourda Per-Olof Läntat ning tema ajaks oli 21 tundi ja 22 minutit. Ta lõpetas kõigest viis sekundit enne Läntat. 

 

Loe filmimees Jaak Kilmi muljeid 2016 aasta Nordenskiöldsloppetist Kaarel Zilmeri suusablogist 

 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.