100 murdmaasuusa sõpra

"100 murdmaasuusa sõpra" kutsub toetama

 

Eesti Suusaliit on käivitanud murdmaasuusatamise toetuskampaania, mis kannab nime "100 murdmaasuusa sõpra". Kampaania on suunatud kõige olulisematele tegevuseesmärkidele Eesti murdmaasuusatamise arendamisel ajavahemikus 2021- 2023.

 

Hea suusafänn! 100 murdmaasuusa sõpra on unikaalne ettevõtmine, mis suunab tähelepanu murdmaasuusatamise ala arendamiseks ja noortetöö toetamiseks. Kampaania on suunatud eraisikutele, väikeettevõtetele ja suusafännidele, kelle kiindumus murdmaasuusatamise vastu on tugev ja kelle soov on toetusega abiks olla.

 

Kogu saadav tulu on mõeldud sihtotstarbeliselt murdmaasuusatamise arendamiseks ja jaguneb 9 erineva projekti vahel, millest sinu enda otsustada on, kuhu just sinu toetus panuse annab. Projektide hulgast leiad noorte murdmaasuusatajate innustamist, tippspordi arendamist, spordimeditsiiniga tegelemist, suusakeskuste lumevõimekuse tõstmist, paremate treeningmetoodikate väljatöötamist, koondiste taustastruktuuride uut ülesehitamist ja lõpetuseks murdmaasuusatamise ala maine tervendamist ning brändingu värskendamist. Ühesõnaga kõike, mida murdmaasuusatamine kui meie rahvusspordiala vajab täna uueks tõusuks.

 

Kuigi tänamatult vähe meediakajastust saanud, on ometi meie noorte murdmaasuusatajate põlvkond jõudnud lühikese ajaga saavutada märkimisväärseid tulemusi:

  1. U23 vanuseklassi maailmameistrivõistlustel kohad esimese 16 hulgas
  2. rullsuusatamise maailmakarika sarja 1. koha täiskasvanute vanuseklassis
  3. kohad esimese 6 hulgas noorte olümpiamängudelt!

 

 

Projektid, mille toetamist saad valida:

 

PROJEKT 1: VÄRSKE ÕHU POMM - ühistegevuse laager 100 lapsele murdmaasuusatamise treenerite juhendamisel 2 x aastas. Osalejad kaasatakse laagrisse registreerimise järjekorras.

PROJEKT 2: SUUSABUSS - ratastel kooli ja lasteaeda murdmaasuusatamist tutvustama

PROJEKT 3: KOOLIPROGRAMM - 300 komplekti murdmaasuusavarustuse kinkimiseks koolidele

PROJEKT 4: MURDMAASUUSATAMISE RAHVUSKOONDISE PEATREENER -  Eesti murdmaasuusatamise uue treeningfilosoofia ellu rakendamine, peatreeneri ja abitreeneri metoodilise töö ja koolituste rahastamine.

PROJEKT 5: MURDMAASUUSATAMISE BRÄNDI UUENDAMINE - eesmärgiga tõsta esile kõige vaheldusrikkamate treeningutega spordiala ja värskes õhus veedetud aja tõelised väärtused tervisele. Väljendame selgelt hoiakut puhtasse dopingu vabasse sporti. Loome murdmaasuusatamise uue veebilehe ning kajastame muutusi murdmaasuusatamises sotsiaalmeedias ja meedias.

PROJEKT 6: SPORDIRAJATISTE EDASIARENDAMINE - parema kunstlumegarantii loomiseks, et tagada murdmaasuusatamise head tingimused neljas regionaalses Eesti suusakeskuses

PROJEKT 7: SPORDIMEDITSIIN - noorte murdmaasuusatajate teadvustamine lubatud toitumis- ja meditsiinivõtetest, mis toetavad taastumist treeningutel ja võistlustel. Eesmärgiga kasvatada tulevasi terveid ja spordimeditsiinist teadlikke tippsportlasi.

PROJEKT 8: MURDMAASUUSATAMISE TREENINGBAAS VÄLISRIIGIS - looduslikult lumerohkes ja heade treeningrajatistega asukohas ESL treeningbaasi rajamine

PROJEKT 9: MURDMAASUUSATAMISE RAHVUSKOONDIS - uute noorte murdmaasuusatajate esilekerkimine ja rahvusvahelisel tasemel kõrgete tulemuste saavutamine.

 

Toetada saad enda äranägemise järgi ja nagu juba varem mainitud saad ise suunata raha projektile, mis tundub sinu arvates kõige olulisem ja võimalusel eelisarendatavam. Toetuse suurus on 1000 eurot. Võib panustada vähem ja rohkem. Kampaania eesmärgiks on koguda 100 murdmaasuusa sõpra. 2020 aastaks on meiega liitunud 20 murdmaasuusa sõpra ja nimekiri kasvab, selle üle on hea meel ja muidugi murdmaasuusatajate suur tänu!

 

Hea suusafänn kui oled liitunud murdmaasuusa sõpradega pakume sulle omaltpoolt vastu võimalikult palju spordiemotsioone ja võimalust olla lähemal meie sportlastele ning murdmaasuusatamise üritustele.

Võimaldame sinule, hea murdmaasuusa sõber:

- Tasuta pileti FIS murdmaasuusatamise MM või OM võistlusele

- Tasuta autentse rahvuskoondise jaki koos ESL tunnuslogo ja tähisega „suusasõber“. Soovi korral trükitakse murdmaasuusa sõbra nimi jaki rinnale

- Kutsume sind sportlastega kohtumisele Eesti Suusaliidu hooaja parimate sportlaste autasustamistseremoonial

- Saad olla osaline murdmaasuusatamise uue eduloo ülesehitamisel

- Poolaasta aruanne raha kasutamisest

- Jooksev aruanne projekti eelarve täitumise kohta 7 tööpäeva jooksul

 

Murdmaasuusatamises on küll keerulised ajad, ent noortesarjas osaleb igal talvel aktiivselt ligi 600 last ja noort ning terviseradadel näeme üha rohkem täiskasvanud harrastajaid, mis näitab, et murdmaasuusatamine on spordialana jätkuvalt üks Eesti populaarseim rahva- ja noortesport. Eesti Suusaliidul on hea meel arendada Eesti Suusaliidu endise presidendi Andreas Laane poolt alustatud suusafännide kultuuri ja suusasõprade projekti, millega saame kõik üheskoos Eesti murdmaasuusatamise eduloos kaasa lüüa!

 

Toetuse saab kanda Eesti Suusaliit arveldusarvele Swedbank EE442200221002100473. Kirjeldus „Projekti nr. +100“

 

Paneme seljad kokku ja toome Eesti suusatamise tagasi jalgadele!

 

 

PROJEKTI TOETAJAD: 

 

1. Andreas Laane
2. Gert Lee
3. Igor Mölder
4. Illar Kaasik
5. Kaspar Kokk
6. Hans H. Luik
7. Riho Pihelpuu ja ADM Interactive
8. Toetaja 8
9. Toetaja 9
10. Toetaja 10

11. Urmas Sõõrumaa

12. Marek Mägi

13. Jaanus Mikk

14. Roosna-Alliku Pakiauto

15. Ambla Spordiklubi

16. Eviko

17. Peeter Kümmel

18. BMF

19. Lembit Nõlvak

20. Alvar Leola

21. Raul Roose

22. Sören Kartau

23. Taivo Päärson

24. Andres Nurk

25. Eesti Laskesuusatamise Föderatsioon

 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.