FIS koodi aktiveerimine

 

 

Eesti Suusaliidu spordialade sportlastel on FIS võistlustel osalemiseks vajalik aktiivse FIS võistluslitsentsi olemasolu.

 

NB! FIS võistlustele saab sportlast registreerida ainult alaliit (vastava spordiala juhataja).  

 

Võistluslitsentsi olemasolu saab kontrollida nime järgi FIS kodulehelt https://www.fis-ski.com/DB/general/biographies.html

Status "active" lubab sportlasel võistlustel osaleda, "inactive" mitte.

 

Kuidas teha FIS litsentsi?

FIS koodi tegemiseks peab sportlane selleks avaldama soovi vastavale alajuhile, alajuhi puudumisel tegevjuhile.

Litsentsi soovist peab alaliitu teavitama vähemalt 7 tööpäeva ette! Viimasel hetkel litsentse ei väljastata.

Litsents on tasuline 35 eurot (2023/2024 hooajal) iga FIS võistlushooaja kohta ja litsentsi eest tasub sportlane ise (v.a. erikokkulepped koondislastega). 

Litsents kehtib ühe FIS võistlushooaja ehk juunikuu lõpuni, olenemata millal see on tehtud. (Näiteks kui sportlane soovib minna FIS võistlusele märtsikuus ja avaldab soovi selleks FIS litsents teha, kehtib tema litsents siiski vaid juunikuu lõpuni. Peale seda muudab alaliit litsentsi mitteaktiivseks ja soovi korral saab sportlane selle uuesti aktiveerida, teavitades alaliitu ja tasudes litsentsi eest uuesti.)

 

Ehk kokkuvõtteks: 

1. Teavita litsentsisoovist oma alajuhti, edasta talle oma täpne sünniaeg (päev/kuu/aasta), klubiline kuuluvus ja passipilti meenutav foto (eestvaates, rinnust saati, prillide ja mütsita).

2. Soorita ESL arveldusarvele litsentsitasu eest ülekanne, selgitusse märgi oma nimi, spordiala, FIS litsents ja hooaeg, mille tarbeks litsentsi taotled. Pangarekvisiidid leiad siit: https://www.suusaliit.ee/et/kontakt

3. Saada alajuhile maksekorraldus, et oled litsentsi eest tasunud. Lisa juurde ka allkirjastatud FIS-i sportlase deklaratsioon.

4. Oota alajuhilt kinnitust ja oma võistluslitsentsi numbrit.

 

 

NB! Enne FIS litsentsi tegemist tutvu ka litsentse puudutavate reeglite ja vanusepiirangutega FIS kodulehel, oma spordiala dokumentide alajaotuses! 

Erinevatel spordialadel saab litsentse teha alates erinevast vanusest (min. vanus on ette antud).

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.