Uudised

Eesti meistrivõistlused suurslaalomis juunioridele ja täiskasvanutele Soomes, Pyhätunturil, 24. märtsil 2017

26.03.2017
Tormis Laine ja Robin Reismann / Eesti mv suurslaalom

Eile ametlikult teise FIS võistlusena toimuma pidanud  Eesti meistrivõistlused mäesuusatamises viidi ilmastiku olude tõttu läbi koos Läti sama ala meistrivõistlustega. Eesti meistrivõistlusteks määratud võistluse olid korraldajad sunnitud ära jätma. Põhjuseks väga kõva tuul, mis ei lubanud sportlastel õigeaegselt startidega alustada. Eesti meistritiitel õnnestus meil välja selgitada vaid meeste klassis. Nii täiskasvanute kui juunioride meistritiitli võitis oodatult meie tulevikulootus, esimest aastat meeste klassis võistlev 16 aastane Tormis Laine (sünd. 2000), olles omaealiste hulga kolmas lõpetaja kahe soomlasest 2000 aastal sündinud poiste maailma rankingus esimest ja teist kohta hoidva tippsõitja, Turo Torvineni ja Elian Lehto seljataga.
Hõbemedali teenis tubli sõiduga välja samuti noor Eesti poiss Robin Reismann Mäesuusakoolist.

Naistest meie sportlane Anna Lotta Jõgeva eksis esimeses sõidus ja seega tulemust kirja ei saanud.

FIS GS naiste arvestuses tuli võitjaks Riikaa Honkanen Soomest ajaga 2.04.39
teine koht Lisa Horennblad Rootsist  (kaotus võitjale 0,68);
kolmas Nea Luukko samuti Soomest  (kaotus võitjale 0,85).

FIS GS meeste arvestuses jäid esimest kohta jagama kaks Soome sportlast, Robin Back ja Samu Torsti ajaga 2.01.60.
Kolmas oli Fabian Wilkens Solheim (kaotus võitjale 0,14)
Eesti meister Tormis Laine oli 57, olles alustanud võistlust 81 positsioonilt.