Uudised

Munaka sportnõlval peeti Alexela Noorte Alpisari ja selgusid noortemeistrid slaalomis

14.02.2016
Noored mäesuusatajad Munaka sportnõlval

Laupäeval, 13. veebruaril peeti Munaka Sportnõlval mäesuusatamises Alexela Noorte Alpisarja III etapi raames ka Eesti meistrivõistlused slaalomis vanuseklassidele U10, U12, U14 ja väljaspool Alexela Noorte Alpisarja arvestust ka vanuses U16. Slaalomi meistritiitlid on alates U16 vanuseklassist mäesuusatamises ainus, mida Eesti mäed lubavad oma nõlva pikkuselt  välja anda. Kiirusalade ja suurslaalomi meistritiitlite nimel tuleb võistelda juba väljaspool Eestit, tavaliselt Põhja-Soomes.

Vaatamata pikalt kestnud sulailmale, mis sportlasi ja korraldajaid ärevaks tegi, õnnestus pikk võistluspäev läbi viia ja palju tehnilist hoolt nõudnud Sportnõlv pidas ilusti vastu.

Eestit meistrid vanuseklasside kaupa:

 

U10 tüdrukud        Emma Tammemägi

U10 poisid            Markus Mesila

U12 tüdrukud        Paula Pütsepp

U12 poisid            Aleksander Luik

U14 tüdrukud        Amelia Liis Mikk

U14 poisid            Hans Markus Danilas

U16 tüdrukud        Carmen Piho

 

Samal päeval jagati sportnõlval ka Valgamaa meistritiitlid kõigis vanuseklassides alates U10 kuni Mastersiteni ehk U35 vanuseni. On tore, et Munakale kogunenud Eesti mäesuusakogukond sai Valgamaa meistrivõistluste raames nautida meie rahvuskoondise sõitja Tõnis Luige esitust, kes omasõnul võistles Munaka nõlval elus esimest korda, kiites nii nõlva kui ka rajameitsrite tööd.

 

Eesti mäesuusatamine liigub tõusvas joones, lapsi ja treeningrühmasid lisandub iga aastaga ja tore on et kõige jõudsamalt kasvab Alexela Alpisarja kõige noorem vanuseklass.

 

Järgmine Alexela sarja etapp on plaanitud 28.02. Võistlusalaks kas suusakross või paralleelslaalom (sõltuvalt lumeoludest).  Info avaldame Eesti Suusaliidu kodulehel.

http://www.suusaliit.ee/et/maesuusatamine

 

Suured Tänud Munaka /Kuutseka abivalmis kollektiivile!!!

 

Võistluste tulemused leiate: http://www.suusaliit.ee/et/mkalender

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: +372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...