Uudised

Valgehobusemäel selgusid Eesti noortemeistrid klassikasprindis

11.01.2016
Eesti noorte meistrivõistlused klassikasprindis Foto: Eesti Suusaliit

Laupäeval, 9. jaanuaril tehti algust koduse võistlushooajaga kui Valgehobusemäel selgusid Eesti noortemeistrid klassikasprindis NM16 ja NM18 vanuseklassides. Tõeliselt karge talveilm sundis korraldajaid tegema võistlusprogrammis muudatusi ja nii sõideti peale kvalifikatsiooni vaid A ja B finaalid.

N16 vanuseklassis sõitis kvalifikatsioonis kiireima aja välja Karupesa Teami sportlane Teiloora Ojaste, 2,61 sekundlise kaotusega oli teine Karoli Villako Serviti Spordiklubist ja kolmas Keidy Kaasiku Ambla Spordiklubist (+4.49)
A finaalis jätkus Teiloora Ojaste hea hoog ja tasuks Eesti meistritiitel, hõbemedal kuulus Karoli Villakole ja kolmas oli Kaidy Kaasiku Ambla Spordiklubist. B- finaali võitis Rebecca – Lotta Aasmäe Sakala Suusaklubist.
 
Sama vanade noormeeste seas oli kvalifikatsioonis ülivõimsalt kiireim Vane Vähk Alutaguse Suusaklubist, päeva teise aja sõitis välja Daniel Kasirov samuti Alutaguse Suusaklubist (+4,59) ja kolmas oli Oliver Pikkor SE Põhjakotkas Viljandist (+6,56),
Vane Vähk võitis kindlalt ka A finaali, hõbemedal kuulus Oliver Pikkorile ja kolmas oli Art – Kristjan Olesk Võru Suusaklubist. Kvalifikatsioonis teist aega näidanud Daniel Kasirov kukkus ja pidi leppima kuuenda kohaga. B – finaali võitis Albert Unn Karupesa Teamist.
 
Võimsat sõitu tegi ka N18 vanuseklassis Mariel Merlii Pulles Karupesa Teamist, kes kvalifikatsioonis edestas lähimat konkurenti Stine Lise Truud Tartu Suusaklubist 6,41 sekundiga. Päeva kolmanda aja sõitis välja Serviti Spordiklubi esindaja Johanna Treier (+7,66).
Mariel Merlii Pulles võitis kindlalt ka A finaali, teiseks tuli Stine Lise Truu ja kolmas oli Johanna Treier. B- finaali võitis Hanna – Brita Kaasik Kuningamäe Spordiklubist.
 
M18 vanuseklassi kvalifikatsiooni kiireim oli Kaarel Karri Marguse Suusaklubist, 1,75 sekundilise kaotusega oli teine Kaivo – Mart Kangro Alutaguse Suusaklubist ja kolmas Robert – Klen Mõistus Nõmme Spordiklubist (+3,13).
Kukkumisterohkes finaalsõidus suutis oma paremuse maksma panna Kaarel Karri ja tasuks Eesti meistritiitel, hõbemedali võitis Mart Vsvivtsev Karupesa Teamist ja pronksise autasu Henri Ahtiäinen. B- finaali võitis Tõnis Edela Tartu Valla Spordikoolist.
 
 
Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.