Uudised

Mäesuusatajad tutvustasid AK spordisaates tulevikuplaane

21.01.2016
Aleksander Luik Alexela Noorte Alpisarja I etapp Tuhamäel Foto: Jaanus Mikk
Eesti mäesuusatamisepere on seadnud eesmärgiks nelja sportlase viimise 2018. aasta taliolümpiale ja ala harrastuse senisest tõhusama õpetamise koolilastest pensionärideni.
 
 
Sotši olümpial võistles kaks Eesti mäesuusatajat. Naiste slaalomis 46. koha saanud Triin Tobi otsustas 20-aastaselt sportlaskarjääri lõpetada, sest suutis endale tunnistada, et tal pole piisavalt talenti ega rahalisi võimalusi enama püüdmiseks. Ta otsustas keskenduda õpingutele ja alustas sügisest ülikooliõpinguid Kanadas.
 
Sotši olümpial meeste slaalomis 26. koha saanud USA-s elav Eesti passiga 23-aastane Warren Smith on sügisest alates startinud nii Ameerikas, Kanadas kui Uus-Meremaal toimunud võistlustel ja FIS-punktid on läinud aina madalamaks, kuid hetke esinumbriks on slaalomis kerkinud Soomes treeniv ja Põhjamaade sarjas häid starte teinud 21-aastane Tõnis Luik. Mäesuusatajad on seadnud sihiks viia 2018. aasta taliolümpiale neli sportlast.
 
"Neli meest on reaalselt parimas eas. Üks on Warren, kes treenib Ameerikas, siis on Tõnis Luik, kes käib Levi alpikoolis. Väga heas vormis. On olnud vigastusi kahel viimasel aastal, kuid loodame, et kõik läheb hästi. Siis on Juhan Luik, tema onupoeg, käib Ruka alpikoolis ja Tormis Laine, kes käib Austria kõige kuulsamas ja kõige tugevamas alpikoolis esimest aastat ja on Austrias aeg-ajalt pjedestaalil," sõnas ETV spordiuudistele suusaliidu mäesuusatamise alakomitee liige Tõnu Valdur.
 
"Meil läheb isegi sisemiseks konkurentsiks. Juhanil on tagala väheke kindlustatud, sest tema üksi kandideerib kiirusaladel, aga tehnikaladel on kõik neli meest reas ja seal läheb päris ägedaks see andmine," arvas treener ja suusaliidu mäesuusatamise alakomitee liige Jaak Luik.
 
Et suhteliselt lähedal just olümpialinnas Sotšis toimuvad veebruari lõpus juunioride maailmameistrivõistlused, siis saadetakse starti kolm sportlast Tõnis Luik ja Juhan Luik ning Sten-Mark Virro."Kui me räägime 30 sekka kellegi jõudmisest, siis see on kindlasti kordaminek," sõnas Jaak Luik.
 
Nädalavahetusel alustas uut võistlushooaega kodune noorte Alpisari, kus startisid viie klubi poolsada noort. Algatatud on mitmeid uusi projekte, et levitada mäesuusatamise oskust koolinoortest kuni pensionärideni. Näiteks igal kolmapäeval viib buss nii võistlejad kui harrastajad Tallinnast Kiviõli Tuhamäele, kus saab spetside käe all oskusi lihvida ja Eesti väikseid mägesid ei maksa Tõnu Valduri sõnul alahinnata.
 
"Kõik oskavad liugu lasta, aga kui sul pannakse rada ette ehk püüa noodist mängida. Võime plõnnida kitarri, aga proovi noodist mängida ehk teha pööre seal, kus on vaja teha pööret ja sa saad aru, et sul on nii palju õppida. Sul ei ole vaja sümfooniat, väike pillilugu, harjuta seda," tõi Valdur paralleele muusikast.
 
Liulaskjaid ehk ala harrastajaid peaks Valduri hinnangul olema Eesti üle 25 000.
 
Lisainfo Tallinnast Tuhamäele sõitva bussi kohta leiab http://www.tuhamagi.ee/et/Teenused/hansabuss
  
  
Uudis: sport.err.ee 
Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: +372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...