Uudised

Lumelaudurite ja freestyle suusatajate uus hooaeg

29.11.2016
Lumelaudur Siim Aunison. Foto: House Of Marsten

Plaanid eesootavaks 16/17 talvehooajaks avalikustasid kõik Eesti koondise kandidaatide hulka kuuluvad sportlased. 

Kelly Sildarul seisavad ees esimesed tiitlivõistlused. "Plaanin keskenduda suurematele võistlustele - Dew Tour, X-Games Aspenis ja Oslos ning osaleda juunioride MM-il. Treeningutel tahan rohkem tähelepanu pöörata rennisõidule, et MMi-il selles hästi esineda," sõnas Kelly. Hetkel USA-s treeninglaagris viibiv 19-aastane freestyle-suusataja Karoliine Holter paneb end proovile MK-etappidel ja tema eesmärgiks on sarnaselt eelmisele talvele  Venemaa võistlustel osalemine.

Pyeongchangi OM-ile pürgiv lumelaudur Siim Aunison sõitis terveks hooajaks treenima Soome, Vuokatti mäekeskusesse. "Tahan edukalt esineda pargisõidu MM-il ja osaleda mitmetel MK-etappidel, peamine eesmärk koguda punkte kvalifitseerumaks 2018. aasta taliolümpiamängudele." Vuokattis treenib ja õpib ka juuniorsõitja Marten Kikas, kelle fookuses on Euroopas aset leidvad rahvusvahelised võistlused nagu World Rookie Touri etapid, FISi võistlused ja TTR sari, kõige olulisemaks sihiks juunioride MM Tšehhis. Lumelauakrossis võistlev Ivar Kruusenberg jaotab oma aega USA ja Eesti vahel ning tahab jõuda MM-ile, mis toimub märtsis 2017 Hispaanias, Sierra Nevadas. "Minu soov on jõuda seal finaalidesse, lisaks plaanin osaleda kontinentaalkarika etappidel nii Euroopas kui USA-s."

 

Lumelaua alakomitee esimehe Kalle Pallingu sõnul on lumelauaspordi ja freestyle-suusatamise esile kerkimine igati tervitatav. "Meie sportlased on tublid ja edasipüüdlikud ning nende spordialade fookuses hoidmine ja arendamine on Suusaliidule oluline. Lumelaua võistlussari tagab noortele väga head võistlemisvõimalused ja samaväärse konkurentsi ja loodan, et peatselt näeme laiemas maailmapildis lisaks Kellyle veel teisigi Eesti esindajaid."

 

Lumelauasporti ja freestyle-suusatamist toetavad Subaru ja Mariine Auto, 4Energia, Utilitas, Starman, Sparta Spordiklubi, EckeröLine ja Postimees.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.