Uudised

Vimkal nagu Tour de Skil - K. Zilmer

06.02.2019
Vimkal, 3.veebruaril 2019

Veel enne, kui Vimka mäeparki hakkas rohkesti pühapäevast mäesuusatajate ja laudurite väge tulema, anti aina enam populaarsust koguv Vimka nõlv paariks tunniks murdmaasuusatajate käsutusse. Nimelt tehti teist aastat tegutseva Viimsi Spordi eestvedamisel algust uuelaadse võistlusega, mis meenutab oma olustikult kuulsat TOUR de SKI d ja kus teatavasti tuuri viimasel etapil murdmaasuusal slallimäest üles punnima asutakse. Kui seal, Itaalias on enne nõlvale jõudmist pisut ka tasasemat osa, siis mindi siin  väikese mäealuse ringi järel kohe  Vimkaga "rinnutsi kokku".

" Ega me saanud ju  enamasti Tädu terviserajal harjutanud suusatajatele ainult rasket, ühes jutis nõlvaronimist pakkuda" sõnab Viimsi omakandi mees Tiit Pekk, kelle pädevus FIS-i tehnilise delegaadina(TD-na) on võimaldanud igat sorti radade planeerimist kogeda. " Kokku saime kilomeetrise raja , mis erinevaid profiile ja sõiduviise pakkudes viis suusatajad stardist 60 tõusumeetri jagu kõrgemale" on Tiit, kes ka ise starti läks, igati selle keerutava rajatrassiga igati rahul.

 

Võistlus oli igati äge ja oma erinevate rütmimuutustega oli siinsetest oludest maksimum võetud. Et Vimka nõlv on sel talvel korraliku põhja alla saanud ja korralikult hooldatud, siis sai siia rohkesti kurve tekitada ning selline keerutustega  sõit meeldis ka osalejatele. Aga et minna tuli ikkagi 60 meetri jagu kõrgemale, siis oli pingutus vaatamata isegi mõningatele laugetele allamäge lõikudele päris korralik. Ja nagu öeldud, pidi rohkesti ka erinevate suusatamisviisidega n.ö. "käiku vahetama"...

 

Loe edasi ja vaata ka pilte Kaarel Zilmeri suusaveebist. 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: +372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...