Uudised

PRESSITEADE: Eesti Suusaliidu juhatuse koosoleku otsused 5.03.2019

05.03.2019
Eesti Suusaliit keskendub nüüdsest murdmaasuusatamise struktuuri uuesti üles töötamisele ja murdmaasuusatamises muudatuste ellu viimisele.

Eesti Suusaliidu 5.03.2019 toimunud juhatuse koosoleku otsusega edastatakse Rahvusvahelisele Suusaliidule (FIS) kiri palvega peatada dopinguskandaaliga seotud sportlaste võistluslitsentsid määramata ajaks kuni dopingumenetluse lõppotsusteni, võttes aluseks FIS antidopingu reeglites sätestatu. Vastav kiri on edastatud ka nii Karel Tammjärvele kui Andreas Veerpalule. Täiendavalt palub Suusaliidu juhatus peatada ka Algo Kärbi võistluslitsents. Litsentside sulgemine tähendab, et eelpool mainitud murdmaasuusatajatel ei ole õigust osaleda FISi poolt korraldatavatel mistahes võistlustel, sh tiitlivõistlused (MK, MM, OM). Lisaks väljastab FIS ilmselt uurimise all olevatele sportlastele omalt poolt täieliku võistluskeelu, mis tähendab et sportlane ei tohi startida mitte ühelgi võistlusel, sh rahvamaratonid ja muud Eesti väikevõistlused.

Eesti Suusaliidu juhatus võttis vastu ka otsuse, et kõikidel sportlastel või nendega seotud tugipersonalil, kes on teadlikult kasutanud dopingut, on tegelenud dopingu vahendamisega või on teadnud dopingujuhtumist ning seda varjanud ei ole enam õigust osaleda edaspidi Eesti koondise töös ning treeningutel, esindada Eestit suurvõistlustel, sh rahvusvahelistel võistlustel ja kuuluda ESL juhtorganitesse või tasustatud töökohtadele Eesti Suusaliidus.


Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise alakomitee koguneb esimesel võimalusel ja selle liikmete hulgast kutsutakse tagasi Mati Alaver, seda murdmaasuusatamise alakomitee koosoleku vastava otsusega.

Eesti Suusaliidu juhatuse 5.03.2019 koosoleku otsusega välistatakse Eesti koondise igasugune esindamine ilma ESL-iga isiklikult sõlmitud sportlaslepinguta. Sportlaslepingule alla kirjutanud sportlased saavad osaleda Eesti koondise töös ja treeningutel (täites vastavad nõuded ja kvalifitseerudes koondislaseks), vajadusel Eesti Suusaliidu liikmesklubi kaudu. Koondise liikmena esindab sportlane Eestit ja Eesti Suusaliitu, mitte eraklubi.

Eesti Suusaliit tunnustab EOK 5. märtsil 2019 erakorraliselt kogunenud täitevkomitee otsuseid ja seisab selle eest, et Mati Alaveri ja Andrus Veerpalu treenerikutsed tühistataks täielikult, võttes neilt õiguse edaspidi mistahes viisil treeneritöös ja murdmaasuusatamise õpetamises osaleda. Treenerikutsete kehtetuks tunnistamine on EOK ainupädevuses.

ESL tunnustab ka EOK seisukohta teha Justiitsministeeriumile ja Riigiprokuratuurile ettepanekud dopingurikkumistega seotud karistuste karmistamiseks.

Eesti Suusaliit keskendub nüüdsest murdmaasuusatamise struktuuri uuesti üles töötamisele ja murdmaasuusatamises muudatuste ellu viimisele. Kindlasti kuulub sellise tegevuse hulka ka ESL murdmaasuusatamise juhtimise osas uue meeskonna loomine, sealhulgas treenerid, koondis, murdmaasuusatamise alakomitee ja ala juhtimine Eestis üleüldiselt.

Kõikvõimalikud toetusraha puudutavad tagasimakse nõuded eelpool mainitud sportlaste toetajatelt ja riiklikelt institutsioonidelt kuuluvad menetlemisele eraldiseisvalt ja nende suhtes võtab alaliit seisukoha jooksvalt, olenevalt vastava nõude mahust ja muudest lepingulistest detailidest.

 
Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.