Uudised

Suur talvine suusapidu Otepääl toob kokku kahevõistluse maailmatipud ja suurimad fännid

17.01.2020
Kahevõistluse MK 2019 (pilt: Adam Illingworth)

Eestlasi on alati köitnud erinevad talvised spordiüritused, kus on võimalik enda omadele kaasa elada ja raja ääres neile ergutusi karjuda. Kui tavaliselt on talvepealinna Otepääle rahvast kohale meelitanud murdmaasuusatamine, siis juba teist aastat järjest on tõmbenumbriks ka kahevõistluse maailmakarikasarja etapp!

Rahvusvaheline kahevõistluse maailmakarikasarja etapp 07.-09. veebruar 2020 toob Otepääle mitmeid tippsportlaseid ja seda vähemalt kaheksast riigist. Esindatud on suured suusariigid nagu Norra, Soome, Saksamaa ja Austria. Võistlustel on konkurentsi pakkumas praegu parimas vormis Norra kahevõistleja Jarl Magnus Riiber, kes nopib kõrgelennuliselt ainult esimesi kohti ning kes eelmisel aastal näitas ilusaid hüppeid ja võimast taset ka Tehvandi Spordikeskuses.

 

Kahevõistluse käigus on võimalik kaasa elada nii hüppemäel kui ka suusarajal, mis teebki selle spordiala omamoodi huvitavaks ja vaheldusrikkaks. Sellel korral on eestlastest kindlasti stardis Kristjan Ilves ning võimaluse korral ka noored kahevõistlejad Andreas Ilves ja Robert Lee. Olenemata ootamatust vigastusest enne hooaega on Kristjan Ilves taas maailmakarikasarjas võistlustules ning ootab väga võistlemist kodupubliku ees tuttaval Tehvandi suusahüppemäel. „Olen täiega valmis konkurentidest sõpru taas Otepääl võõrustama. Viimased võistlused on näidanud, et minus on purakas sees!“ on Kristjan endas kindel. Ilves lisab, et Otepää on mõnus võistluskeskus, kus ei ole võistlusareenid üksteisest kaugel, vaid kõik on käe-jala juures. „Just sellepärast kiidavad paljud sportlased üle maailma Otepääd,“ kinnitab Ilves.

 

Võistluste korraldusse annavad oma panuse mitmeid endiseid kahevõistlejaid ja suusahüppajaid, kellele jaoks on ala olnud nooruspõlves südamelähedane. Näiteks Vahur Tasane, kes kahevõistluse maailmakarikasarja Otepää etapil täidab stiilikohtunikku rolli. „Olles ise kahevõistlusega tegelenud aastaid tagasi on mul suurepärane võimalus olla ala juures ka täna. Maailmakarikasarja etappidel stiilikohtuniku rolli täites näen ma võistluste kulgu täiesti teise nurga alt, kui aastate eest numbrit seljas kandes.“ sõnab Tasane. Võistlusi täis nädalavahetused pakuvad väga palju positiivseid emotsioone kõigile. Tasane toob välja, et sellistel võistlustel kohtab alati vanu tuttavaid möödunud spordiajast, keda ei ole pikki aastaid näinud. Ta usub, et kahevõistluse absoluutses tipus sinimustvalget lippu kõrgel hoidev Kristjan Ilves ja tema tehtud väga head tulemused võistlusareenil on kindlasti põhjuseks, miks on rahvas veebruari alguses Otepääle tulemas.

 

Eesti Suusaliidus on käimas kõige kiirem ettevalmistusperiood ning veel pannakse paika ka kõige väiksemad detailid. Kahevõistluse ja suusahüpete ala juhataja Rauno Loit on kindel, et võistlus saab toimima nagu eelmine kord – õlitatult. Loit ütleb: „Eelmine aasta Otepääl näitas, kui vägev võib üks õige suusapidu Tehvandi Spordikeskuses olla! Rahvas elas  kaasa, nautis igat võistlusmomenti nii hüppemäel kui ka suusaradade ääres. Usun, et ka sellel aastal on oodata sama head või veelgi paremat võistlust. Maailmatasemel sportlased on tulemas ja meie oleme igati valmis!“ Suusaliit on põhimõttelise kokkuleppe saavutanud ka ilmataadiga. „Kui ilmataat meile lund ei jaga, siis proovime ühisele arusaamisele miinuskraadidega osas jõuda – nii saame toota vajaliku kunstlume hüppemäele ja suusaradadele,“ on Eesti Suusaliidu peasekretär Tõnu Seil lootusrikas.

 

Kõik osalised soovitavad kalendrisse aegsasti märkida kuupäevad – 07.-09. veebruar, kui toimub Otepääl teine kahevõistluse maailmakarikasarja etapp ja kui veel võistlusele ei ole sissepääsu piletit veel ostetud, siis seda saab teha siin 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.