Uudised

Kahevõistluse maailmakarikaetapp jääb lumepuudusel ära

29.01.2020

Täna, 29. jaanuaril toimunud konverentskõnes jõudsid Eesti Suusaliit ja Rahvusvaheline Suusaliit konsensusele, et 7.–9. veebruaril toimuma pidanud Otepää MK-etapi kahevõistlus jääb ära. Määravaks põhjuseks said olematud külmakraadid, mis muudab kunstlume tootmise võimatuks.

MK projektijuht Ago Markvardt tõdeb, et ilmselt ei tule see uudis suusaspordisõpradele üllatusena, kuna ebatavaliselt kevadine ilm on kõigile nähtav. „Loomulikult ootasime ja lootsime veel selle nädalani, et äkki ilmaprognoos siiski näitab tulevaiks nädalaiks külmakraade, aga nüüd on selge, et seda ei juhtu. Igal juhul oleks hüppemäe ja raja valmimine jäänud viimasele minutile. Risk oleks olnud lihtsalt liiga suur,” nendib Markvardt.

 

Markvardt lisab, et Rahvusvaheline Suusaliit oli otsusega päri ja olulisi muudatusi see maailmakarika programmi ei too – kahevõistlejad saavad pärast Seefeldi kaks vaba nädalavahetust enne Trondheimi MK-etappi.

 

Hetke seisuga olid võistlustele registreerinud tiimid 13 riigist, sealhulgas praegu maailma absoluutsesse tippu kuuluvad Norra, Saksamaa ja Jaapani tiimid. 

 

Otepää Maailmakarikaetapp on aga uuesti kavas 2021 aasta Veebruaris, kus toimub esmakordselt maailmakarikavõistlus ka naiste kahevõistluses! 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.