Uudised

Eestile on antud võimalus korraldada 21.-23.08.20 rullsuusa MK etapp

02.07.2020
Suure tõenäosusega toimub Otepääl ja Tartus 21.–23. augustini rullsuusatamise MK-etapp, mis oleks Eestis esmakordne sündmus.
 
Rahvusvahelise Suusaliidu kalendris on võistlus juba kinnitatud. Lõplik otsus võistluse toimumise kohta tehakse 20.juuliks. 
 
 
See võimalus kukkus Eesti suusaliidule sülle ootamatult. Kuivõrd Itaaliasse Ziano di Fiemmesse planeeritud võistlus jääb koroonaviiruse tõttu ära, tegi rahvusvaheline suusaliit (FIS) 25. mail eestlastele pakkumise selle asemel ise üks MK-etapp korraldada. 
 
 

Murdmaasuusatamise alajuht Ave Nurk kinnitas, et korraldamiskulud pole nii suured kui talvise MK-etapi puhul. „Meie tingimus on see, et võtame siis teha, kui oleme kindlad, et ei jää miinusesse. Kasumit tõenäoliselt ei teeni, proovime ots otsaga kokku tulla,“ sõnas ta. „Suusõnalised kokkulepped on olemas, usun, et üritame selle ära teha.“

 

Ta lisas: „Sellise võistluse puhul pidanuksime olema vähemalt aasta varem kandidaadiseisuses ja korraldama testvõistluse, aga FISi rullsuusajuht on lätlane, kes on meie võistlustega kursis – meil on tugev põhi Eviko suusarulli näol olemas –, ilmselt julges ta ettepaneku teha tänu sellele. Kuna asi tuli kõigi jaoks nii ootamatult, siis ilmselt tehakse ka mingeid mööndusi.“
 
Kolmepäevase MK-etapi kavas on vabatehnikasprint, ühisstardist 21 kilomeetrit vabatehnikas (Tartu linnas) ja eraldistardist 10 kilomeetrit klassikat.
 
 
Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.