Uudised

Homsest saab alguse suvine rullsuusa maailmakarikasarja etapp Lõuna-Eestis!

19.08.2020

Kätte on jõudnud nädal, kui Lõuna-Eesti talvepealinnas Otepääl Tehvandi Spordikeskuses ja Tartu linnas stardib rahvusvaheline rullsuusa maailmakarikasarja etapp!

Juuli lõpust saadik korraldatud rullsuusa maailmakarikasarja etapp on jõudmas haripunkti, kui starditakse kolmel võistluspäeval. Esimesel päeval ootavad võistlejaid ees Tehvandi Spordikeskuse rullirajad klassikasprintides. Teisel päeval võisteldakse vabatehnika mass-stardis Tartu linnas ning kolmandal päeval sõidavad naised 10 km ja mehed 15 km klassikas taas Otepääl. Terve võistluse jooksul asub starti pea 100 sportlast 7 riigist. Nädalavahetusel toimuv suvine rullsuusa maailmakarikasarja etapp on väga hea võimalus kaasa elada meie oma sportlastele! Naiste seas on võistlemas näiteks Kaidy Kaasiku, Keidy Kaasiku, Aveli Uustalu, Teiloora Ojaste ja Johanna Udras ning meeste seas stardivad teiste hulgas ka Marko Kilp, Raido Ränkel, Martin Himma, Henri Roos, Kaarel Kasper Kõrge. Võistlejate nimekirjadega tutvu SIIN, võistlusprogrammiga SIIN ning rajakaartidega täpsemalt SIIN

 

Korraldajad annavad parima, et võistlustel tagada võimalikult vähene nakkushaiguse leviku oht. Rullsuusatamise maailmakarikasarja etapp toimub küll vabas õhus, kuid palume kõikidel pealtvaatajatel jälgida hajusust ning 2+2 reegli täitmist. Võistlejate jaoks on võistluskeskused tähistatud infosiltide ja piltjuhistega. Samuti tutvustatakse kõikide riikide esindajatele COVID-19 käitumisjuhist ja kontrollitakse selle täitmist. Korralduslikult on tagatud võistlejatele ka desinfitseerimisvahendid.

 

Reedel ja pühapäeval on kõigile klassikasõitudele tagatud MK ametliku rullsuusapartneri Norra rullsuusatootja FF SKI rullsuusad. Laupäevasel vabatehnika sõidul osalevad kõik sõitjad oma isiklike rullsuuskadega.

 

Nii Otepääl kui ka Tartus toimuvatele võistlustele on oodatud kõik pealtvaatajad, sest tegu on suurepärase võimalusega osa saada maailmatasemel võistlustest. Pealtvaatajatel ei ole sellel korral vaja muretseda võistlustele piletit, sest sissepääs on prii. Korraldajad ootavad kõiki omadele ja külalistele kaasa elama!

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.