Uudised

Ametlikud algused rullsuusa maailmakarikasarja etapil on tehtud!

20.08.2020

Tänasest on kogunenud Lõuna-Eestisse talvepealinna Otepääle sportlased kuuest riigist, et võistelda   rahvusvahelisel rullsuusa maailmakarikasarja etapil! Esmakordselt toimuvad FIS rullsuusavõistlused Otepääl Tehvandi Spordikeskuses ja Tartu linnas.

Rullsuusa maailmakarikasarja etapi esimene start antakse sportlastele 21. augustil klassika sprintides Tehvandi Spordikeskuses. Kuid täna Eesti Vabariigi taasiseseisvumise päeval on sportlastel toimumas ametlikud treeningud Tehvandi Spordikeskuse rulliradadel. Ametlike treeningutega alustasid esmalt naised ning hiljem said rajale ka mehed.

 

Nii pealtvaatajaid, korraldajaid kui ka sportlasi on ees ootamas kolm tihedat võistluspäeva. Lisaks reedestele klassika sprintidele näeb programm ette laupäeval vabatehnika mass starti Tartu linnas ning pühapäeval 10 km klassikasõitu naistel ja 15 km klassikasõitu meestel taas Otepääl. Võistlema on asumas pea 100 sportlast ning võistlejate nimekirjadega on võimalik tutvuda SIIN ning kindlasti vaata ka tänase päeva galeriid SIIN. Võistlusprogrammiga saab lähemalt tutvuda SIIN ning rajakaartidega SIIN. Võistluste korralduskomitee juht Kristjan Külm sõnab: „Korralduslikult on kõik eeskujulik. Võistlusrajad on ette valmistatud ning töö on siiani sujunud kenasti.“ FIS rullsuusa võistlustel tagavad korraldajad reedel ja pühapäeval kõigile klassikasõitudele maailmakarikasarja ametliku rullsuusapartneri Norra rullsuusatootja FF SKI rullsuusad. Laupäevasel vabatehnika sõidul osalevad kõik sõitjad oma isiklike rullsuuskadega.

 

Rahvusvahelised rullsuusa võistlused Otepääl on parim võimalus osa saada maailmatasemel võistlustest, sest sellel korral ei pea pealtvaatajad muretsema võistlustele piletit, sest sissepääs on prii. Tule ja ela omadele ning külalistele kaasa!

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.