Uudised

Rullsuusa maailmakarikasarja vabatehnika mass stardis Tartus on poodiumid välja jagatud

22.08.2020

Esmakordselt toimus Tartus FIS Rullsuusa maailmakarikasarja vabatehnika mass start 27 km pikkusel distantsil. Ülekaaluka kullakausi võtsid täna taas endale Eesti sportlased!

 
 

Sport on üks suur planeerimine ning tänasel võistluspäeval ootas sportlasi ees uus võistluspäev rahvusvahelisel maailmakarikasarja etapil. Võistlused peeti maha Tartu linnas alguse ja finišiga Narva maanteelt Tartu Seikluspargi lähistel. Kokku oli tiitleid jahtima tulnud täna 49 sportlast, kellest 33 osalesid meeste ja meesjuuniorite arvestuses ning 16 naiste ja naisjuuniorites.

 

Taaskord oli võistlusrajal näha taktikalisi manöövreid ning nendest puudust ei olnud! Meeste arvestuses vedas omajagu aega gruppi ja tegi korraliku tempot terve distantsi jooksul Raido Ränkel, kes on täna vahetanud murdmaasuusatamise laskesuusatamise vastu. Kuid vaatamata sellele võttis ülekaalukalt vabatehnika distantsis võidu just tema – Raido Ränkel! Teisele kohale suutis lõpuspurdiga ennast viia lätlane Raimo Vigants ning kolmandal kohal platseerus norrakas Patrick Fossum Kristoffersen. Ränkel ütleb, et tegu oli väga hea võistlusega ja lisab: „Esimesel ringil proovisin korra enda vormi, et kas oleks võimalik üksinda eest ära sõita ja sain aru, et see on võimalik. Otsustava lükke tegin umbes 6 km enne lõppu ja minu õnneks ei leitud grupis ühtmeelt vedamise osas, sest oli päris tugev vastu tuul. 2 km enne lõppu oli tegelikult korra ka endal päris raske, kuid siis nägin, et võit on veel täiesti võimalik ja 700 m enne lõppu olin oma võidus kindel! Igati äge oli võit koju jätta!“ Meesjuuniorite arvestuses jätsid meie sportlased terve poodiumi lausa Eestisse! Suurepärase esikoha väärilise sõiduga sai hakkama Anders Veerpalu, kes platseerus esimesel kohal. Teisel kohal platseerus Aleksander Tamm, kes pidi hõbedase medali vastu võtma kõigest 0,4 sek kaotusega. Kolmanda koha võitles välja Steve Vahi.

 

Distantsis järeleandmisi ei tehtud ning ka naistel tuli läbida 27 km pikkune võistlusdistants. Naiste arvestuses võttis kindla esikoha Johanna Udras, teisele kohale jõudis Tuuli Tomingas ning kolmandal kohal platseerus lätlanna Kitija Auzina. Naisjuuniorite arvestuses näitas sakslanna Merle Richter, mis masti ta on ning tegi puhta töö tänases vabatehnika mass stardis ja sellega viib kuldse esikoha Saksamaale. Teisel kohal eestlanna Kätlin Kukk ning kolmas koht kuulub Eesti esindajale Anette Peltserile.

 

Oleme taas jõudnud võistluspäevaga finišisse, kuid jäänud on veel üks võistluspäev Tehvandi Spordikeskuses! Homme ootab nii pealtvaatajaid kui ka sportlasti ees klassika sõidud – naistel 10 km ning meestel 15 km. Naised stardivad kell 9.30 ning mehed kell 11.00. Kõik võistluste tulemused on leitavad SIIN ning varsti on oodata tänast pildigalerii on SIIN ning homse programmiga tutvu SIIN.

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.