Uudised

Fluori sisaldavate määrete keelustamine lükati edasi hooaega 2021/2022.

10.10.2020

Rahvusvahelise suusaliidu töögrupi ettepanekute järgi kasutatakse algavat hooaega edasiste testide ja testimisprotokollide täpse väljatöötamise jaoks, samuti lubades arendada ja toota testimiseks vajalikku tehnikat vajalikes kogustes andes võimaluse keeldu rakendada kõikidel FIS võistlustel.

Novembris 2019 otsustas FIS nõukogu, et fluori sisaldavate määrete kasutamine, millel on tõestatult negatiivne mõju nii loodusele kui tervisele, keelustatakse võistlustelt kõigil FISi egiidi alla kuuluvatel spordialadel alates hooajast 2020/21. 

 

FIS toetab tugevalt fluori sisaldavate määrete keelustamist luues töögrupi, kes on väsimatult viimastel kuudel vaeva näinud, et arendada testimisseade ning rakendada ja luua testimine ja sanktsioneerimisprotokollid kõigil spordialadel alates 20/21 hooajast.

 

Viimastel nädalatel oli FISil võimalik testida uut fluori tuvastus seadet, mis on võimeline avastama fluori jääke suuskadel ja lumelaudadel kasutamiseks nii enne starti kui ka peale võistluste finišit. Keskmine viga fluori mõõtmisel seadme sensoreid kasutatades nende testide ajal oli alla 1% ja see kinnitab seadme võimet täpselt fluori sisaldust suusapõhjadel mõõta. Kuid hoolimata seadme täpsusest mõõtmisel näitas testimine ka potensiaalseid kõrvalisi aspekte, mis võivad testimistulemusi mõjutada ning seetõttu otsustati et edasine testimine ja parandused on vajalikud selleks et tagada täiesti aus ja ühtlane tulemus kõigile sportlastele.

 

 

 

Lähemalt loe rahvusvahelise suusaliidu uudist siit! 

 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.