Livigno laager

Detsembris on mitmed murdmaasuusakoondislased saanud nautida Livigno laagri lumiseid tingimusi ja võistelda kahel maailmakarika etapil. Sel nädalavahetusel Saksamaal, Dresdenis toimunud maailmakarikaetapilt tulid Martin Himma ja Marko Kilp koju suurepäraste tulemustega.

Koondise ühislaager Livignos, Itaalias

Detsembri keskel treenis koondis esimeses ühislaagris Itaalias, Livignos. Koos peatreener Jaanus Teppaniga said suurepäraseid lumiseid treeningvõimalusi nautida koondislased Marko Kilp, Martin Himma, Aveli Uustalu, Johanna Udras ja Karl Sebastian Dremljuga ning Aleksander Tamm.

12.-13. detsembril võtsid Martin Himma ja Marko Kilp ette laagripaigast vaid 60km kaugusel teisel pool mäge toimunud Davosi MK. Davosis kavas olnud sprindivõistlusel saavutati vastavalt 44.-s ja 47.-s koht.

Väga head tulemused Dresdeni Maailmakarika etapilt

Sel nädalavahetusel, 19.-20. detsembril, Saksamaal, Dresdenis toimunud Maailmakarika etapil osalesid meie murdmaasuusatajad Marko Kilp ja Martin Himma.

Laupäeval, 19. detsembril kavas olnud vabatehnika sprindi kvalifikatsioonisõidus sõitis Martin Himma välja suurepärase 17. aja ja kindlustas sellega endale esmakordselt MK veerandfinaali koha. Oma veerandfinaalis jäi Martin lõpuks napilt kuuendaks ja seekord veel poolfinaali ei pääsenud. Kokkuvõttes lõpuks 27. koht ja esimesed MK punktid. Selle kogemuse pealt saab minna ainult paremaks!

Marko Kilp tegi samuti väga hea sõidu. Paraku oli just tema see, kes jäi esimesena finaaliukse taha ja seda vaid 0,14 sekundiga.

Meeste finaalis võidutsesid lõpuks itaallane Federico Pellegrino, britt Andrew Young ja venelane Gleb Retivykh.

Pühapäeval, 20. detsembril kavas olnud paarissprindi võistlusel sõideti 0,7 km ringil vaheldumisi kokku 12 ringi. 26 võistkonda oli jaotatud kahte poolfinaali. Meie võistkond koosseisus Marko Kilp ja Martin Himma püsis oma poolfinaalis kogu sõidu vältel 9-liikmelises juhtgrupis ja oli veel kuni viimaste hetkedeni finaalipääsuks valmis. Viimaks tuli poolfinaalis siiski leppida 6-nda kohaga ja finaaliuks jäi seekord suletuks. Sellegipoolest saavutas meie võistkond Marko Kilp ja Martin Himma kokkuvõttes väga tubli 12. koha.

Võistluse võitsid venelased Alexander Bolshunov ja Gleb Retivykh, kellele järgnesid prantslased Richard Jouve ja Lucas Chanavat ning itaallased Francesco De Fabiani ja Federico Pellegrino.

Uudised Alaskalt

Sel nädalavahetusel asusid teisel pool Atlandi ookeani võistlustulle ka meie Alaska tudengid Mariel Merlii Pulles ja Chistopher Kalev.

19.12. toimunud Kincaid Park klassikasprindi võistlusel saavutas Mariel Merlii Pulles 42 naise hulgas väga tubli 3. koha. Christopher Kalev oli 47 mehe konkurentsis tublil 12. kohal. Pühapäeval oli neil kavas vabatehnika distantsisõidud.

Operatiivsemalt saab murdmaasuusatajate tegemistel pilku peal hoida Facebooki lehel Estonian Cross-Country Skiing

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee