Uudised

2021.a. esimesed murdmaasuusavõistlused

03.01.2021
EMV M20 esikolmik Kaspar Päärson, Danny-Rocco Anton, Aleksander Tamm. Foto: Andres Nurk

Uue aasta esimene nädalavahetus möödus murdmaasuusatajatele võistlusrohkelt – Otepääl, Tehvandi Spordikeskuses peeti kahel päeval FIS võistlusi. Marko Kilp osales Tour de Skil.

Laupäeval, 02.01.21 toimunud klassikasprindi FIS võistluse võitis meestest Martin Himma Karupesa Teamist. Talle järgnesid Henri Roos CFC Spordiklubist ja Karl Sebastian Dremljuga Võru Suusaklubist.

Naistest oli kiireim Kaidy Kaasiku Ambla Spordiklubist, teise koha saavutas Aveli Uustalu Alutaguse Suusaklubist ja kolmanda koha Keidy Kaasiku Ambla Spordiklubist.

Pühapäeval, 03.01.21, toimusid Tehvandil Eesti meistrivõistlused vabatehnika eraldistartidest vanuseklassidele U18, U20 ja täiskasvanud.

N18 vanuseklassi võitis Elisabet Kool CFC Spordiklubist ajaga 13:46,4, edestades Anette Peltserit Sakala Suusaklubist 32,9 sekundiga ja Laura Läänt RR Suusaklubist 34,9 sekundiga.

N20 vanuseklassi võitis Keidy Kaasiku Ambla Spordiklubist ajaga 13:28,0. Teisena finišeeris Lisbeth Liiv Nõmme Spordiklubist jättes napi 0,2 sekundiga kolmandaks Kaidy Kaasiku Ambla Spordiklubist.

Naiste põhiklassis kordas eelmise nädalavahetuse tulemust ja tuli taas Eesti meistriks Aveli Uustalu Alutaguse Suusaklubist ajaga 13:02,5, edestades Anette Kasemetsa Võru Suusaklubist 20,7 sekundiga ja Tatjana Mannimat 22,7 sekundiga.

M18 vanuseklassis saavutas esikoha Olle Ilmar Jaama Spordiklubist CFC ajaga 25:09,6. Talle järgnesid Holger Altmäe KF Suusaklubist 3,3 sekundiga ja Ralf Kivil Tartu Suusaklubist 11,1 sekundiga.

M20 vanuseklassi võitis Kaspar Päärson CFC Spordiklubist ajaga 24:13,0, teise koha saavutas Danny-Rocco Anton Alutaguse Suusaklubist ja Aleksander Tamm Tartu Suusaklubist.

Meeste 10 km distantsi Eesti meistriks tuli Martin Himma Karupesa Teamist ajaga 23:17,1, kellele järgnesid Kaarel Kasper Kõrge RR Suusaklubist 3,7 sekundiga ja Henri Roos CFC Spordiklubist. FIS võistluse arvestuses saavutas kolmanda koha lätlane Indulis Bikse kaotades võitjale 5 sekundiga.

02.01.21 Klassika sprindi TULEMUSED

03.01.21 Eesti Meistrivõistluste TULEMUSED

Eesti Suusaliidu Pildigalerii (täiendamisel!)

Martin Dremljuga FOTOGALERII. (Ära unusta fotograafi märkida!)

01. jaanuaril Šveitsis, Val Müstairis alanud murdmaasuusatuuri Tour de Ski esimestest etappidest võttis eestlastest ainukesena osa Marko Kilp. Esimesel päeval kavas olnud vabatehnika sprindiga alustas Marko aastat tugeva esitusega, sõites kvalifikatsioonis 84 mehe hulgas välja 34. koha. Veerandfinaali pääsemisest jäi puudu 1,38 sekundit.

27. detsembril toimusid Tehvandil Eesti meistrivõistlused klassikatehnika eraldistartidest.

Naiste arvestuses tuli Eesti meistriks Aveli Uustalu Alutaguse Suusaklubist, teise koha saavutas Johanna Talihärm Nõmme Spordiklubist ja kolmas oli Johanna Udras Võru Suusaklubist.

Meeste Eesti meistriks kuulutati Marko Kilp Võru Suusaklubist. Talle järgnesid Raido Ränkel Võru Suusaklubist ja Martin Himma Karupesa Teamist.