Uudised

Murdmaasuusatajad selgitasid nädalavahetusel välja meistrid

18.01.2021

15.–17. jaanuaril selgitati Mammastes ja Otepääl välja Eesti täiskasvanute, noorte ja juunioride meistrid murdmaasuusatamises. Tiitleid jagati kokku neljas vanuseklassis. Ühtlasi olid sõidud katsevõistlused nii juunioride- kui ka täiskasvanute maailmameistrivõistlustele.

Esimesel võistluspäeval, 15. jaanuaril, võeti Mammaste Spordikeskuses mõõtu vabatehnikas. Meeste arvestuses võttis 15 kilomeetri vabatehnika eraldistardi tiitli endale RR Suusaklubist Kaarel Kasper Kõrge sõites aja 38.04,8. Poodiumil tulid Kõrge kõrvale Võru Suusaklubist Marko Kilp (+16,5) ning Nõmme Spordiklubist Tuudor Palm (+20,0).

U23 vanuseklassi MM-iks valmistuvat Martin Himmat üheski stardis näha ei saanud.

Naiste 10 kilomeetri vabatehnika eraldistardi kaks kõrgeimat kohta läksid kaksikõdedele Ambla Suusaklubist. Ajaga 28.35,6 võttis esikoha Keidy Kaasiku edestades Kaidy Kaasikut 29,5 sekundiga. Kolmandaks tuli Tatjana Mannima Kiviõli Suusaklubist.

Teisel päeval, 16. jaanuaril, oli kavas klassika sprint. Tehvandi Spordikeskus võttis suusatajad vastu krõbeda talveilmaga. Meeste arvestuses tuli ülekaalukalt meistriks Marko Kilp ajaga 2.57,00, edestades CFC Spordiklubist hõbedase Henri Roosi ( +4,97) ning pronksi Kaarel Kasper Kõrge (+8,75). Naistest võttis tiitli endale Alutaguse Suusaklubist Aveli Uustalu ajaga 2.58,26. Paremuselt teist aega näitas Johanna Udras Võru Suusaklubist ning kolmandat Teiloora Ojaste Karupesa Teamist.

M20 vanuseklassis näitas kiireimat aega Karl Sebastian Dremljuga Võru Suusaklubist. Talle järgnesid Jõulu Suusaklubist Anders Veerpalu ja CFC Spordiklubist Kaspar Päärson.

N20 vanuseklassis võidutses Johanna Udras Võru Suusaklubist. Ülejäänud poodiumikohad võtsid endale õed Keidy ja Kaidy Kaasiku.

M18 esikolmikusse tulid Frode Hallik, Kasper Lee ja Richo Rohi. Samas vanuseklassis naiste arvestuses said poodiumile Andra Aavik, Hedvig Altmäe ning Gerda Kivil.

Pühapäeval, 17. jaanuaril olid suusaradadel ainult noorte- ja juuniori vanuseklasside suusatajad. Võistlused lõpetati meistrite välja selgitamisega klassika distantsidel. N16 vanuseklassis saavutas 5 kilomeetri klassikatehnika eraldistartides esikoha Hedvig Altmäe ajaga 17.37,7. Hedvig tõi välja, et Tehvandi rada on alati raske, kuid võidu tõi talle hea ettevalmistus. Talle järgnesid Anni Lii Unn Karupesa Teamis ja Herta Rajas Alutaguse Suusakluibst.Samal distantsil N18 arvestuses tuli võitjaks RR Suusaklubist Laura Lään ajaga 17.06,6. “Päris raske oli ikka, eesmärk oli teistel kõvasti järel hoida, aga vahepeal oli tunne, et ei jõua enam,” kommenteeris Lään oma sõitu. Laura järel võttis teise koha Põhjakotka esindaja Andra Aavik ja kolmandana Anette Peltser Sakala Suusaklubist.

10 kilomeetri klassikatehnika eraldistartides M16 arvestuses võidutses Lars Piirmann Võru Suusaklubist. Teist kohta edestas ta 48,58 sekundiga saades ise ajaks 30.27,06. Teisel kohal lõpetas Jakob Kulbin  Nõmme Suusaklubist ja kolmandal Toni Andree Saarepuu Võru Suusaklubist. M18 vanuseklassis sai poodiumil kõrgeimale kohale Mehis Udam RR Suusaklubist ajaga 29.37,13. 16-aastane sportlane ei ole heal tasemel ainult murdmaas. Kõrgeid tulemusi on tal ette näidata näiteks ka laskesuusatamises ning orienteerumises. “Igal alal on konkurents olemas ja praegu loorberitele puhkama jääda ei taha. Kõiges muidugi kõva olla ei saa, aga praegu ma veel öelda ei oska, mis mu valik võiks olla,” sõnas Udam. Talle järgnesid Olle Ilmar Jaama Spordiklubist CFC ja Kasper Lee Ülenurme Gümnaasiumi Spordiklubist.

N20 ja M20 vanuseklassidel oli kavas klassikatehnika ühisstardid. Naiste 15 kilomeetrisel distantsil näitasid võimu õed Kaasikud. Finišijoon ületati peaaegu kõrvuti, kuid aeg näitab, et 0,2 sekundilise eduga tuli esikohale Kaidy Kaasiku saades lõppajaks 50.12,1. “Tänane algus kulges väga rahulikult, aga neljandal ringil otsustasime eest ära minna,” rääkis ta. Eelmisel kahel päeval sõitis Kaidyst kiiremini õde Keidy. “Võib-olla lõpukiirendus ei olnud siis nii hea kui eelmistel päevadel,” kommenteeris Keidy õele alla jäämist. Õdedele järgnes Johanna Udras (+1.22,7).

Meestel oli 30 kilomeetrisel distantsil finišisirgel samuti tihe rebimine. Võitjaks tuli Anders Veerpalu ajaga 1.33.27,3. “Võit tuli üllatusena, sest olen viimasel ajal rohkem sprinti sõitnud. Ei oleks arvanud, et nii pika maa peal võib hästi minna,” rääkis Veerpalu. Hõbemedali sai Kaspar Päärson (+1,4) ning pronksi Kevin Grihin Karupesa Teamist (+1,7).