Uudised

Mäesuusatamise noortekoondis hoidis Andorras Eesti lippu kõrgel

28.01.2021
Trofeau Borrufa 2021 SL - Markus Mesila 2.koht, Mikk Mesila 3.koht

Sel aastal juba 29.korda toimunud FIS Trofeau Borrufa rahvusvahelisel noorte mäesuusatajate võistlusel osalesid sportlased kokku 15-st Euroopa riigist.

Eestit esindas 25.-28.jaanuaril Andorras 7-liikmeline tiim, sealhulgas kogu meie mäesuusatamise 6-liikmeline noortekoondis.

Eesti sportlased hoidsid lippu kõrgel ja olid poodiumil kõikidel võistluspäevadel. Mikk ja Markus Mesila võitsid Trofeau Borrufal 4 korda koha esikolmikus, kusjuures esmakordselt Eesti mäesuusatamise ajaloos seisid kaks eestlast rahvusvahelisel FIS võistlusel korraga poodiumil TOP 3-s. Emma Tammemägi saavutas tütarlaste arvestuses slaalomis kolmanda koha ja kokku toodi meie mäesuusatajate poolt Eestisse 5 Trofeau Borrufa trofeed!

Avapäeva võistlusalaks oli slaalom ning U14 poiste arvestuses võitles end poodiumile Mikk Mesila, kes saavutas Monacost pärit Hugo Neolelli ning Tšehhi mäesuusataja Ludvig Vaceki järel kolmanda koha. Eesti U14 tütarlaste vanuseklassis oli parim Emma Tammemägi, tulemuseks 7. koht, Maria Jürisaar 9.koht. U16 poiste vanuseklassist Ako Armin Raid katkestas ning Renet Riitsalu  sai kahe sõidu kokkuvõttes protokolli kirja 24.aja.

Järgmisel päeval toimunud suurslaalomi võistlustel astus poodiumi kolmandale astmele Markus Mesila. Mikk Mesila tulemuseks 6.koht, Anders Erik Bergström sai kirja 12. tulemuse. U14 tütarlaste vanuseklassis oli katkestajaid 9, nende seas kahjuks ka meie noorsportlased Emma Tammemägi ja Maria Jürisaar. U16 poiste arvestuses sai Ako Armin Raid 13. koha, Renet Riitsalu sai kirja 20.aja.

Kolmas võistluspäev oli eestlastele kõige edukam, kus Markus Mesila saavutas slaalomis 2.koha, kaksikvend Mikk Mesila 3.koha ning Emma Tammemägi 3.koha. Kõik tulemused on nähtavad siin: https://www.ordinoarcalis.com/start-list-y-resultados

Suur rõõm on näha, et meie noortekoondise mäesuusatajad suudavad täna juba konkurentsi pakkuda ka mitmetele teistele Euroopa riikidele!

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee