Uudised

Suusaliit lähetab perspektiivikad noored murdmaasuusatajad tiitlivõistlusele

05.02.2021
Koondis valmistumas Juunioride ja U23 maailmameistrivõistlusteks

8.-14.veeburaril 2021 toimuvad Soomes, Vuokattis FIS murdmaasuusatamise juunioride ja U23 maailmameistrivõistlused, millest võtavad osa ka Eesti U20 ja U23 parimad sportlased.

 

U20 arvestuses stardivad Karl Sebastian Dremljuga, Kaidy Kaasiku, Keidy Kaasiku, Eliisabet Kool, Andreas Koppa, Kaspar Päärson, Aleksander Tamm, Johanna Udras ja Anders Veerpalu.  

 

U23 arvestuses lähevad starti Martin Himma, Hanna-Brita Kaasik, Mariel Merlii Pulles, Henri Roos ja Aveli Uustalu.

 

Suusaliidu murdmaasuusatamise peatreeneri Jaanus Teppani sõnul ootame eelkõige nendelt sportlastelt lähitulevikus murdmist rahvusvahelise suusatamise tippu. „Vuokatti MM-ilt ootame juba tõsisemaid tulemusi maailma omavanuste hulgas. See tähendaks jõudmist esimese 15-ne parima hulka. Teatesõitudes oleks õnnestumiseks juba esimese 10-ne parema hulka jõudmine.“

  

Teppan lisas, et suures plaanis käib täna aga pigem tõsine ettevalmistustöö ikka 2022.aasta Pekingi ja 2026.aasta taliolümpia nimel. Viimaste aastate turbulentsid nii kehva talveilma kui puhta spordi määrimise poolelt ei ole siiski meie lootusi parema tuleviku nimel kustutanud.

 

„Täna on suusarajad rahvast täis ja see annab usku, et suusatamine on Eestis endiselt au sees. Spordipoed teevad üle aastate parimaid suusavarustuse müüke ja suusaklubidesse registreerub rekordarv uusi tulevikutähti“ lisas Teppan.

 

Keerulised ajad on kahjuks üsna rängalt mõjunud Eesti suusatajate silmapaistvatele tulemustele, mistõttu tuleb täna olla väga rahul sellega, et meil on noori, keda rahvusvahelistele võistlustele saata. Avaliku sektori, olümpiakomitee ja eraettevõtete toega püsib Eesti suusatamine elus ja hoiame kõigile tippu pürgijatele pöialt. 

 

Lisainfo:

Ave Nurk, ESL murdmaasuusatamise alajuht, 5156160, ave@suusaliit.ee

Jaanus Teppan, ESL murdmaasuusatamise peatreener, 5022296, jaanus.teppan@gmail.com

 

Fotograaf Tehvandil: Tarmo Haud

 

                                    

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.