Uudised

Juuriorite maailmameistrivõistlustel tegid U20 noored suurepärase alguse!

09.02.2021
@VuokattiSport/LORU Creative

Täna võistlesid klassikasprintides neidude arvestuses Kaidy Kaasiku, Keidy Kaasiku ja Johanna Udras ning noormeeste seas Karl Sebastian Dremljuga, Kaspar Päärson ja Anders Veerpalu! Kuuest stardis olnud sportlasest pääses kvalifikatsioonist veerandfinaalidesse sõitma lausa neli!

Klassikasprintide kvalifikatsioonis näitas meie neidude seas 14. koha aega Kaidy Kaasiku, 19. koha aega Johanna Udras ning 22. koha aega Keidy Kaasiku. Veerandfinaalides tegid meie suusatajad väga kenad sõidud ning tänase päeva lõpetas 18. kohal Johanna Udras, 22. kohal Kaidy Kaasiku ning 24. kohal Keidy Kaasiku. Stardis oli esimesel võistluspäeval kokku neidude arvestuses 83 sportlast.

Noormeeste seas sõitis Anders Veerpalu kvalifikatsioonis välja 26. koha aja ning pääses sellega edasi ka veerandfinaali. Karl Sebastian Dremljuga finišeeris kvalifikatsioonis 42. kohal ja Kaspar Päärson 45. kohal. Veerandfinaalides oli seega võistlemas noormeestest Anders Veerpalu, kes tänase võistluspäeva lõpetas kokkuvõtlikult 28. kohal. Võistlustules oli noormeeste klassikasprintides täna 97 sportlast.

Üldjoontes jäid meie U20 noored tänaste klassikasprintide tulemustega rahule. Kvalifikatsiooni sõitudes Eesti parimat tulemust näidanud Kaidy Kaasiku ütles peale võistlusi: „Üle pika aja on enda vanuste maailmaparemikuga ikka hea võistelda. Kvalifikatsiooni sõiduga jään rahule, tunne oli väga kerge ja hea, ning suusad töötasid väga hästi. Soojendus oli tehtud korralik ja miinuskraadid mind ei häirinud. Veerandfinaalis toimus meil küll aga väike koperdamine, mistõttu seal enam liidritele järele ei jõudnud.“

Tänase eestlaste parima tulemuse sõitis välja Johanna Udras, kes kommenteeris sõidujärgselt oma tulemust nii: „Minu eesmärk oli sõita täna TOP 20 hulka ning see sai täidetud. Kindlasti võib öelda, et paaristõugetes olin tugevam, kui tõusu peal. Minu veerandfinaali sõit oli kõige kiirem ja seetõttu jäin poolfinaalist napilt välja. Enesetunne oli täna paljutõotav ning oleksin sellele tuginedes ikka poolfinaali jõudma.”

Anders Veerpalu jäi eelsõiduga rahule ning lisas: „Veerandfinaal oleks võinud natukene paremini minna, aga üldkokkuvõttes hea kogemus ja sai hea võrdluse praeguste minu vanuste parimatega.“

KÕIK TULEMUSED SIIN

Homme jätkavad U23 murdmaasuusatajad klassikasprintidega ning võistlema on asumas Martin Himma, Henri Roos, Aveli Uustalu, Mariel Merlii Pulles ja Hanna-Brita Kaasik.
Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee