Uudised

Tormis Laine saavutas juunioride MMil slaalomis 9.koha

05.03.2021

Tormis Laine osales kahel päeval Bulgaarias Banskos toimunud juunioride MMil, kus saavutas slaalomis suurepärase 9.koha, suurslaalomis 20.koha.

Neljapäeval oli kavas meeste suurslaalom, kus starti asus 95 sportlast 40 riigist, nende seas ka Tormis Laine, kes startis numbri alt 31. Esimese laskumise lõpetas Tormis 23. ajaga, kaotades võitjale norrakale Kaspar Kindemile 2.38 sekundit. Teise laskumise ajaks sai Tormis kirja 55.39 (+1.48) ning kahe laskumise summas 1:49.12(+3.79) lõpetas meie mäesuusataja suurslaalomi võistluse 20.kohal. Juunioride maailmameistriks krooniti austerlane Lukas Feurstein, kes edestas itaallast Giovanni Franzonit 0.72 sekundit ning pronksmedali võitnud norrakat Kaspar Kindemit 0.89 sekundit. Tulemused: https://www.fis-ski.com/DB/general/results.html?sectorcode=AL&raceid=104636

Täna oli meeste viimase alana kavas slaalom. Stardinumbri alt 15 astus võistlustulle Tormis Laine, kes lõpetas esimese laskumise 14.kohal ajaga 53.15 (+2.26), teise laskumise paremuselt kaheksandana ning teenis välja ka hetked liidritoolis. Kahe laskumise summas saavutas Tormis 9.koha ajaga 1:43.44 (+3.08). Starti asus 95 sportlast kellest lõpetas vaid 34.

Juunioride maailmameistriks tituleeriti ameeriklane Benjamin Ritchie, teisele kohale sõitis end šveitslane Fadri Janutin (+0.48) ning kolmandale austerlane Joshua Strum (+0.70).

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee