Uudised

Mäesuusatamise Eesti meistrivõistlused Suomutunturil algasid suurslaalomi võistlusega

31.03.2021
EMV 2021 Suomus, GS mehed: 1. Juhan Luik, 2. Aleksander Luik, 3. Hans Markus Danilas

Põhja-Soomes Suomutunturil toimusid täna rahvusvahelise FIS võistlusena Eesti meistrivõistlused suurslaalomis. Kohale olid saabunud lisaks meie sportlastele võistlejad Soomest, Norrast, Rootsist, Taanist, Lätist ja Küproselt. Starti asus 17 naist ja 61 meest, nende seas 5 meessportlast Eestist: Juhan Luik, Aleksander Luik, Rasmus Mesila, Hans Markus Danilas ja Tauri Jürisaar.

Võistluspäeva hommik tervitas kõiki sportlasi kauni päikesepaiste ning 2 külmakraadiga. Sini-must-valge lipu lehvides said võistlused alata.

Esimese laskumise lõpetas eestlastest parimana meie rahvuskoondislane Juhan Luik ajaga 53.34. Paremuselt teise aja sai eestlastest kirja Aleksander Luik ajaga 56.44, kellele järgnesid Hans Markus Danilas (57.22), Rasmus Mesila (58.53) ning Tauri Jürisaar (1:00.81).

Teise laskumise ning ühtlasi Eesti meistrivõistluste meeste üldarvestuses parimana lõpetas tänase suurslaalomi võistluse Juhan Luik, kes krooniti ühtlasi ka Eesti meistriks meeste suurslaalomis.

Juunioride arvestuses saavutas Eesti meistri tiitli Aleksander Luik, Hans Markus Danilase, Rasmus Mesila ning Tauri Jürisaare ees.

Pronks: Rasmus Mesila (2004), klubist Mäesuusakool

Homme on meie mäesuusatajatel ees uus võistluspäev ning selguvad Eesti meistrid slaalomis.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee