Uudised

Ametlikud algused rullsuusa maailmakarikasarja etapil on tehtud!

19.08.2021

Alates tänasest on Lõuna-Eestisse talvepealinna Otepääle kogunenud pea 130 sportlast 12 riigist, et võistelda rahvusvahelisel rullsuusa maailmakarikasarja etapil. Eestis toimub FIS rullsuusavõistlus Otepääl Tehvandi Spordikeskuses ja Tartu linnas teistkordselt.

Rullsuusa maailmakarikasarja etapi esimene start Otepääl antakse sportlastele 20. augustil vabatehnika sprintides Tehvandi Spordikeskuses. Kuid täna päev enne Eesti Vabariigi taasiseseisvumise tähtpäeva toimusid suusatajatel ametlikud treeningud Tehvandi Spordikeskuse rulliradadel. Ametlike treeningutega alustasid täna esmalt naised ning peale neid said rajale mehed.

 

Järgmise kolme päeva jooksul on nii pealtvaatajaid, korraldajaid kui ka sportlasi ees ootamas tihedad võistluspäevad. Lisaks homsetele vabatehnika sprintidele on programmis kirjas, et laupäeval sõidavad suusatajad vabatehnika mass starti Tartu linna lähistel ning pühapäeval ootab ees 10 km klassikasõit naistel ja 15 km klassikasõit meestel. Viimane võistluspäev toimub taas Otepääl.

 

FIS rullsuusa võistlustel tagavad korraldajad nii reedel kui ka pühapäeval kõigile sportlastele maailmakarikasarja ametliku rullsuusapartneri Norra rullsuusatootja FF SKI rullsuusad. Laupäevasel vabatehnika sõitudel osalevad kõik sõitjad oma isiklike rullsuuskadega. 

 

Võistlejate nimekirjadega on võimalik tutvuda SIIN. Võistlusprogrammiga saab lähemalt tutvuda SIIN ning rajakaartidega SIIN. Samuti on võimalik võistlust jälgida otseülekandes SIIT

 

Võistluste korralduskomitee juht Kristjan Külm sõnab: „Kõigil sportlastel oli võimalus proovida nii  uisusuuski kui ka klassikasuuski. Kuigi ametlik treeningu ajal oli rada märg ja vihma sadas, siis usun, et sportlased said rullsuuskadest piisavalt hea ülevaate. Homseks loodame natuke paremat ilma.“

 

Rahvusvahelised rullsuusa võistlused Otepääl on parim võimalus osa saada maailmatasemel võistlustest. Pealtvaatajad lubatakse ainult Tehvandi Spordikeskuse tribüünidele Covid-19 tõendi alusel. Eraldi piletit võistlustele ei ole. Kui oled terve, siis tule ja ela omadele ning külalistele kaasa!

 

LIVE BROADCAST

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.