Uudised

Murdmaasuusatajate hooaja avavõistlus Põhja-Soomes, Olosel

12.11.2021
Keidy Kaasiku ja Hanna-Brita Kaasik Olose võistluse veerandfinaalis

Oloksen Tykkikisat 2021

 

Täna startisid paljud suusatajad oma hooaja esimesel FIS võistlusel Põhja-Soomes Olosel, kus traditsiooniliselt olid kohal nii Soome, Venemaa, Saksamaa, Eesti rahvuskoondiste suusatajad. Sel aastal on kohal ka tippsuusatajaid Norrast, Itaaliast, Poolast, Austriast jpt riikidest.

Meeste kvalifikatsioonisõidu kiireim oli ülekaalukalt möödunud talve Obersdorfi MM sprindi hõbe, norrakas Erik Valnes (2:48,75). Talle järgnesid venelane Alexander Terentev (+6,80) ja norrakas Torgeir Sulen Hovland (+6,81). Eestlastest oli eelsõidu kiireim päeva kümnenda ajaga Marko Kilp (+9,74). Finaalsõitudesse pääsesid ka Martin Himma (24s +14,09s) ja viimase, kolmekümnendana Alvar Johannes Alev (+16,13s). Anders Veerpalul ja Kaarel Kasper Kõrgel jäi finaalsõitudest lahutama alla 1,5 sekundi. Kokku oli stardis 73 meest, neist 16 Eestist.

Veerandfinaalis näitas Kilp samuti head minekut, kuid pidi tunnistama eelsõidu võitja Valnesi ning norraka Mattis Stenshageni paremust. Poolfinaali edasipääsust jäi lahutama vaid 0,48 sekundit. Samas veerandfinaalis sõitis ka Alvar Johannes Alev, kuid pidi leppima sõidu viimase kohaga, kaotust Valnesele 4,35 sekundit. Martin Himma sõitis kolmandas veerandfinaalis ning sai seal viienda koha.

Kilbi treener Aivar Rehemaa oli hoolealuse hooaja avastardiga võrdlemisi rahul ning Valnese kiire sõit teda ei üllatanud. Ka möödunud aasta Kuusamo MK etapil olid eelsõidus vahed suured, kuid seal õnnestus Kilbil 13-s eelsõidu aeg välja sõita. Täna jäi näiteks 2017.a sprindi maailmameister itaallane Federico Pellegrino vaid 1,4 sekundi kaugusele. Hea hooaja algus sõnas Rehemaa.

Meeste võistluse võitis siiski venelane Sergey Ustiugov, vaid sajandiksekundilise eduga kaasmaalase Terentevi ees, kolmandaks tuli Pellegrino ning neljas oli eelsõidu võitja Valnes.

 

Naiste võistlus oli samuti haarav ning kohal olid paljud maailma tipud, sealhulgas vene ja saksa naiste koondised. Eelsõidu võitski sakslanna Laura Gimmler ajaga 3:25,69. Päeva teise aja sõitis välja norrakas Anna Svendsen (+3,28s) ning kolmas oli soomlane Anne Kyllonen (+3,6s). Eestlasi kvalifitseerus finaalsõitudesse lausa 5. Kaidy Kaasiku 19ndana (+13,89), Johanna Udras 21sena (+15,54), Keidy Kaasiku 23ndana (+17,28s), Aveli Uustalu 24ndana (+17,78) ning Hanna Brita Kaasik 28ndana (+21,11s).

Kokku startis 56 naist nende hulgas 13 eestlast.

Veerandfinaalsõitudest ükski eestlane poolfinaalidesse ei pääsenud leppides oma sõitude 5. ja 6. kohtadega. Kõige südikamat sõitu pakkus Kaidy Kaasiku, kes finišeeris vaid 6,39s pärast norrakat Anna Svendsenit. Peatreener Jaanus Teppan oli naiste etteastega võrdlemisi rahul, kuid märkis, et ükski kvalifitseerunud naine oma veerandfinaalsõiduga rahul ei olnud, mis näitab, et tahtmist ja reservi arenguks on.

Homme sõidetakse Olosel eraldistardist klassikatehnikas ning ülehomme on eraldistardist uisutehnika võistlused.

Naiste finaalsõitude tulemused: http://live.fis-ski.com/cc-3290/results-pda.htm

Meeste finaalsõitude tulemused: http://live.fis-ski.com/cc-3292/results-pda.htm


 

 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.