Uudised

Ajalooline noorte suusasari alustab Haanjas 27. hooaega

16.12.2021

Alexela noorte suusasari 2022 alustab sel laupäeval, 18. detsembril Haanja Puhke- ja Spordikeskuses oma 27. hooaega. Avaetapile oodatakse osalema üle Eesti ligi 350 noort, kes võtavad 1-10 kilomeetristel distantsidel mõõtu vabatehnika eraldistardis sõidus.

„Noorte suusasarjal on olnud Eesti suusatamises oluline roll ja on ka edaspidi. Ühelt poolt aitab see tõsta suusatamise populaarsust noorte hulgas, teiselt poolt on see kasvulava noortele talentidele, kes tahaksid ja suudaksid esindada tulevikus Eesti rahvuskoondist. Lisaks aitab sari laiendada võistluskeskuste geograafiat, viies suusasporti üle Eesti erinevatesse paikadesse,“ ütles Eesti Suusaliidu murdmaasuusatamise ala juhataja Ave Nurk.

Haanja Puhke- ja Spordikeskuse juht Anti Saarepuu kinnitas, et Haanja on noortesarja avaetapiks igati valmis. „Oleme viimaste aastate jooksul arendanud Haanja aastaringseks spordi-, turismi- ja puhkekeskuseks, mistõttu on see avaetapi toimumiseks suurepärane koht. Õnneks on ka varasemad ilmaolud meid soosinud – oleme saanud piisavalt lund toota ja kvaliteetsed rajad valmis teha,“ ütles Saarepuu. 

 

Laupäeval toimuvad vabatehnika eraldistardist sõidud kaheksas eri vanuseklassis. Enim osalejaid on nooremas vanuseklassis. Kõige nooremad võistlejad on 7-8 aastased ja vanimad 22-aastased. Distantside pikkus on 1-10 kilomeetrit. Esimesest etapist võtab osa umbes 350 noort.

 

Alexela noorte suusasarja algava hooaja järgmised etapid toimuvad:

  • 08.01.2022      Valgehobusemäe, Albu        klassika sprint
  • 05.02.2022      Otepää                                 klassika eraldistardid
  • 27.02.2022      Tamsalu                               suusakross
  • 26.03.2022      Alutaguse                             vabatehnika ühisstardid

 

Eelmisel hooajal, hoolimata Covid-19 piirangutest toimus Alexela noorte suusasarja raames neli etappi. Keskmine osalejate arv etapil oli 314, kokku osales 470 erinevat last ja esindatud oli 30 erinevat klubi ja organisatsiooni.

Alexela noorte suusasari on tervet hooaega läbiv võistlussari, mille läbiviijaks on Eesti Suusaliit koostöös liitu kuuluvate klubide ja/või kohalike spordikeskustega. Auhinnakotti aitavad sel hooajal lisaks Alexelale täita veel Eesti Pagar, Nõo Lihatööstus, Corpowear ja Suusaakadeemia, supiga kostitab Salvest. 

 

Lühike vaade ajalukku

Esimene murdmaasuusatamise noortesarja võistlus toimus 1995. aastal Käärikul ETV-Fortuuna Loto-Visu nime all. Toona oli võistluse eestvedajaks teenekas Pärnu suusatreener ja kogu Eesti suusaelu üks eestvedajaist Eeri Tammik. Järgnesid etapid Otepääl, Mõedakul ja Haanjas. Kokku osales esimesel hooajal 543 noort suusatajat 41st keskusest, kirjutab Kaarel Zilmer oma suusablogis.

Poiste arvestuses pälvisid võidu Eiko Toom Võrumaalt, Aivar Rehemaa Tartust ja Risto Rammul Tamsalust. Lisaks Aivarile on noortesarjas omas vanuseklassis auhinnalistele kohtadele jõudnud veel mitmed hilisemad profisportlased ja treenerid, teiste hulgas vennad Jaak ja Vahur Teppan ning Anti ja Asko Saarepuu.

Sõltuvalt nimisponsorist on noortesari läbi aegade kandnud erinevaid nimesid, neist kõige tuntum ilmselt ETV-Swedbank noortesari. Viimaste aastate nimisponsoriks on olnud Alexela.

 

ETV-Fortuuna Loto-Visu esimene hooaeg. Foto autor Kaarel Zilmer.

 

ETV-Fortuuna Loto-Visu esimesee hooaja autasustamine. Foto autor Kaarel Zilmer.

 

Haanja Suusakeskus. Foto autor Anti Saarepuu.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: +372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...