Uudised

6. aprill on valge kaardi päev

02.04.2022

Traditsiooniliselt korraldab EOK 6. aprillil valge kaardi päeva. Seekord on meie sõnumiks #üheskoos, millega kutsume kõiki üles Ukraina sõjapõgenikke ja nende siinviibimist igakülgselt toetama. Ootame teidki nädala pärast meie algatusest osa võtma!

 

Sõja tõttu on Ukrainast põgenenud rohkem kui 3 800 000 inimest, jättes raske südamega selja taha oma kodumaa ja endise elu. Nendest 20 000 sõjapõgenikku on leidnud ajutise pelgupaiga Eestis. Spordirahvana toetame nende siinviibimist ning soovime, et neid võetakse sõbralikult vastu. Usume, et jõud ühendades suudame väljuda raskustest ja tõusta taas. Seega kutsume spordirahvast sõjapõgenikele toetust avaldama, sest ainult üheskoos saame sellest keerulisest olukorrast võitu.

Teiste seas edastavad 6. aprillil videosõnumi #üheskoos EOK president Urmas Sõõrumaa, epeevehklemise olümpiavõitja Irina Embrich, kettaheite olümpiavõitja Gerd Kanter, murdmaasuusatamise olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi, freestyle-suusatamise olümpiapronks ja maailmameister Kelly Sildaru, sõudmise olümpiapronks Allar Raja, kulturist Ott Kiivikas, kahevõistleja Kristjan Ilves, sprinter Karl-Erik Nazarov, kahevõistleja Kristjan Ilves, Eesti meeste jalgpallikoondis.

Ootame teid valge kaardi päevast osa võtma ning infot oma sportlastega jagama! Selleks palume järgmisel kolmapäeval, 6. aprillil:
 

  • Tee foto, kus näitad valgel paberilehel olevat sõnumit #üheskoos
  • Postita see foto 6. aprillil oma sotsiaalmeedia lehtedele, lisades juurde haaksõna #üheskoos ja täägi ära Instagramis @team.estonia või Facebookis „Olen Olümpiafänn“

 

6. aprilli tähistamise algatasid Rahvusvaheline Olümpiakomitee ja ÜRO nime all International Day of Sport for Development and Peace. See päev keskendub spordi võimele muuta ühiskonda paremaks – sport suudab inimesi ühendada, dialoogi arendada ning mõistmist ja hoolivust luua. Päeva sümboliks on valge kaart – kui punane kaart tuleb spordis välja tõsise rikkumise eest, siis 6. aprillil näitavad spordiinimesed üle maailma valget kaarti, mis sümboliseerib tolerantsust, hoolimist ja positiivsust. Eestis on valge kaardi päeva eestvedaja EOK.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.