Uudised

Eesti meistrid slaalomis ja suurlaalomis 2022

25.03.2022
Slaalomi EMV poodium - 1.koht Aleksander Luik, 2. koht Rasmus Mesila, 3. koht Ako Armin Raid

23.03 selgusid Põhja-Soomes Pyhal täiskasvanute ja juunioride Eesti meistrid suurslaalomis. Rahvusvahelistel FIS Eesti meistrivõistlustel asus starti koos meie sportlastega kokku 47 meest Soomest, Rootsist, Lätist, Norrast, Horvaatiast ja Itaaliast. Kolmikvõidu võtsid soomlased Salomo Sirvio, Elian Lehto ja Turo Torvinen. Eestlastest parimana lõpetas suurslaalomi võistluse 19.kohal Aleksander Luik ajaga 1:42.92 (+7.51sek), Rasmus Mesila sai tulemuseks 20.koha ajaga 1:43.24 (+7.83sek) ning Ako Armin Raid 29.koha ajaga 1:47.40 (+11.99sek).

Võistluse põhjal selgusid Eesti meistrid nii täiskasvanute kui ka juunioride arvestuses suurslaalomis:

1.koht Aleksander Luik

2.koht Rasmus Mesila

3.koht Ako Armin Raid

25.03 selgusid Pyhäl Eesti meistrid slaalomis. Osales 50 sportlast Itaaliast, Horvaatiast, Ungarist, Lätist, Soomest, Rootsist, Norrast ja Eestist.

Kolmikvõidu võtsid taas soomlased Jesper Pohjolainen, Jaakko Tapanainen ja Joel Palosaari. Eestlastest parimana lõpetas võistluse Hans Markus Danilas 19.kohal, teenides oma seni parimad FIS punktid. Teisena eestlastest tuli Rasmus Mesila 29.kohale ning Ako Armin Raid kolmandana 30.kohale.

Eesti juunioride ja täiskasvanute meistrivõistluste medalid slaalomis jagunesid sellele vastavalt: