Uudised

Konverents “Teadus, sport ja meditsiin XI

19.08.2022

08.-10. septembril toimub Tartus konverents "Teadus, sport ja meditsiin XI".  Rohkem kui kahe aastakümnese traditsiooniga üritus on teadmiste vahetamise ja kohtumispaigaks  sporditeadlastele ning spordi, kehalise kasvatuse, liikumisharrastuse, spordimeditsiini ja -füsioteraapia alade spetsialistidele.

Kuni 24. augustini saab Konverentsile registreeruda soodushinnaga 150 eurot kogu programmi kohta või 50 eurot päev.

 

Konverentsile registreerimine https://science-sport-medicine2022.publicon.ee/attend/register-here/

 

Täiendkoolituse tunnistuse soovi saab ära märkida registreerimisvormil.

Konverentsil on arvukalt ettekandeid nii Eesti kui ka enam kui kümne muu riigi esindajatelt. Tuues esile külalisesinejatest vaid mõned:

Ronald J. Maughan on Inglismaa St Andrews'i Ülikooli külalisprofessor, varem pikemat aega Aberdeeni ja Loughborough ülikoolide professor. Ta on maailma juhtivaid sporditoitumise spetsialiste ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee meditsiinikomisjoni sporditoitumise töörühma juht. Konverentsil annab ta oma pikemas ettekandes tervikliku ülevaate toidu ja toitumisstrateegiate tähtsusest saavutusspordis. Tema teise päeva ettekande teema on toidulisandid ja nende kasutamise põhimõtted  sporditoitumise kontekstis.  

Kerry Stephen Seiler, Norra Agder'i Ülikooli professor, endine sama ülikooli tervise- ja sporditeaduste teaduskonna dekaan keskendub oma pikemas ettekandes vastupidavustreeningule, selgitades tõenduspõhise lähenemise olulisust ja võimalusi eliitklassi sportlaste ettevalmistamises. Teises ettekandes vaatleb ta sporditeaduste rakendusi tippsortlaste ettevalmistuse protsessis laiemas vaates, tuginedes oma aastatepikkusele kogemusele Norra Olümpiakomitee ja maa mitme spordiala koondiste nõustajana ning Norra Olympiatoppen’i ühe teadusliku alustalana.        

 

Dr. Tommy Lundberg on Stockholmis asuva Euroopa ühe suurima ja tunnustatuima meditsiiniülikooli Karolinska Instituudi teadur ja töötab ühtlasi sama ülikooli haiglas. Ta on avaldanud kaalukaid teaduslikke artikleid vastupidavus- ja jõutreeningu füsioloogia alal. Viimasel ajal on tema huvi pälvinud küsimused, mis on esile kerkinud seoses transsooliste naiste osalemisega naiste spordis ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee kehtestatud reeglite asjakohasusega kõnealuses valdkonnas. Seda intrigeerivat teemat käsitleb ta ka konverentsil.

 

Vaata kõiki esinejaid ja teemasid https://science-sport-medicine2022.ee/et/programm/

 

Konverentsi töökeelteks on eesti ja inglise keel. Teemad on programmis vastavalt töökeelele.

 

Kohtumiseni Tartus!

 

 

 

 

 

Vahur Ööpik

TÜ sporditeaduste ja füsioteraapia instituut

Eve Unt

TÜ kliinilise meditsiini instituut

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.