Uudised

Martin Himmale poodiumikoht Oloselt

13.11.2022
Martin Himma 2021 .a. Ruka MK etapil (Foto: Flawia Krawczyk)

Murdmaasuusatajate hooaja avavõistlus Olosel kulmineerus Martin Himma poodiumikohaga.

Sel nädalavahetusel (11.-13. november 2022) toimusid Põhja-Soomes Olosel hooaja esimesed FIS võistlused, kus traditsiooniliselt olid kohal suurte suusariikide rahvuskoondiste suusatajad. Kokku oli esindatud 16 riiki, sealhulgas väga tugevad koondised Soomest, Saksamaalt, Norrast, Itaaliast, Poolast, Austriast. Eestist oli osalemas kokku 25 sportlast. Kõige paremad tulemused sõideti välja pühapäeval toimunud vabatehnika eraldistardist 15km sõidus, kus Martin Himma sõitis välja poodiumikoha.

Reedel peetud klassikasprindis olid edukamad eestlased meestest Marko Kilp ja naistest Aveli Uustalu, saavutades vastavalt 19.-nda ja 21. koha. Kokku oli mehi stardis 83 ja naisi 46.

Laupäeval kavas olnud 10km eraldistardist klassikasõidus oli eestlannadest parim Johanna Udras, lõpetades 78 naise hulgas 46. kohaga. Meestest lõpetas Alvar Johannes Alev 143 mehe konkurentsis 37. kohaga.

Pühapäeval sõideti 10 ja 15 km vabatehnikas. Meie naistest sõitis parima aja välja Teesi Tuul, olles 58 naise hulgas 36-s.

Meestest tegid täna väga head sõidud Martin Himma ja Alvar Johannes Alev. Kui Alev lõpetas tänase 15km sõidu 92 mehe hulgas 8. kohaga, siis Martin Himma sõitis välja päeva 3. tulemuse. Temast ettepoole jäid vaid sakslane Friedrich Moch ja soomlane Iivo Niskanen.  

 

Pärast kahe esimese päeva tagasihoidlikumat sõitu on  Martin Himma tänase sõiduga rahul. Oma  targasti sõidetud sõidu võtab Martin kokku nii: „Alustasin hea varuga ja teise ringi alguses lisasin tempot. Kui nägin, et esimesel ringil olnud Iivo Niskanen tuli tagant, siis võtsin talle tuulde ja nii sai ka sõit lõpuni sõidetud. Suusk oli hea, tunne oli ka hea, mitte perfektne, aga see ongi hea, sest loodetavasti siit saab veel edasi.“  Martin tunneb, et eelmise aastaga on arengut näha, mistõttu võib rahul olla, aga terve pikk hooaeg on veel ees ehk tööd on veel palju teha.

Koondise vastutav treener Aivar Rehemaa kiidab sõitjaid ja hooldemeeskonda ja uskus tänastesse headesse tulemustesse juba eile. Ühtlasi tuletab Aivar meelde, et viimati said eestlased Olose esimeselumevõistlusel poodiumile 2008. aastal Aivari enda välja sõidetud hõbedase kohaga.

 

Vähem kui 2 nädala pärast alustab FIS murdmaasuusatamise maailmakarikasari Soomes Ruka etapiga.  

 

Kõigi tulemustega saab tutvuda  FIS kodulehel ja võistluse kodulehel www.skimuonio.fi

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.