Uudised

Juunioride ja U23 maailmameistrivõistlused lõppesid Eesti murdmaasuusatajatele edukalt

04.02.2023
Keidy Kaasiku, Õnnela Rodendau, Olle Ilmar Jaama, Aveli Uustalu, Kaidy Kaasiku

27. jaanuarist kuni 05. veebruarini toimusid Kanadas, Whistleri Olümpiapargis FIS juunioride ja U23 maailmameistrivõistlused, millest võtsid osa ka Eesti U20 ja U23 parimad sportlased. Kokku oli maailmameistrivõistlustel osalejaid ligi 40 riigist. Eestit olid esindamas U20 vanuseklassi murdmaasuusatajad Õnnela Rodendau ja Olle Ilmar Jaama ning U23 vanuseklassis Kaidy Kaasiku, Keidy Kaasiku, Aveli Uustalu ja Karl Sebastian Dremljuga.

Whistleri MM kujunes Eesti murdmaasuusatajatele väga edukaks. Kokkuvõttes toodi lisaks esikümne kohale koju kuus kohta 20 hulgas ja kolm kohta 30 hulgas.

Maailmameistrivõistlused algasid eelmisel nädalavahetusel klassikatehnika sprindisõitudega. Kui U20 vanuseklassi noored seekord kvalifikatsioonisõitudest edasi ei pääsenud, siis järgmisel päeval kavas olnud U23 vanuseklassi klassikasprindi kvalifikatsioonisõitude põhjal kindlustasid endale tee finaalsõitudesse kõik stardis olnud eestlased - Kaidy Kaasiku 14-nda, Karl Sebastian Dremljuga 17-nda, Aveli Uustalu 23-nda ja Keidy Kaasiku 26-nda ajaga. Veerandfinaalidest meie omad seekord kahjuks edasi ei pääsenud. Poolfinaali edasipääsule oli kõige lähemal Kaidy Kaasiku, kes oli oma sõidus kolmas ja edasipääsust poolfinaali jäi lahutama vaid 0,13 sekundit. Kaidyle kokkuvõttes tubli 13. koht.

 

Viimasel päeval tegi väga tubli sõidu Kaidy Kaasiku saavutades U23 10km eraldistardist vabatehnika sõidus 8. koha. Õde Keidy jäi 18 sekundi kaugusele ja saavutas samuti väga tubli 14. koha.

 

Kokkuvõttes sõitiski Eesti koondise kõige paremad tulemused välja Kaidy Kaasiku, kes lisaks viimase päeva esikümnekohale  saavutas  klassikasprindis 13. koha ja 20km klassika mass-stardis 11. koha.

 

U20 vanuseklassis tegi väga ilusad sõidud Õnnela Rodendau, kes pärast sprindi tagasihoidlikumat 48. kohta näitas edasistes distantsisõitudes tugevat tõusvas joones minekut, saavutades 20km klassikatehnika mass-stardis väga tubli 19. koha ja 10km vabatehnika eraldistardist sõidus 20. koha.

 

Koondise kõige noorem liige, 18-aastane Õnnela Rodendau ise jäi võistlustega kokkuvõttes vägagi rahule ja sõnas, et kui sprindi puhul ei osanud ta eesmärki seadagi, siis distantsisõitude eesmärgid said julgelt ületatud: „Kõige rohkem jäid meelde distantsisõitude finišid ja ennastki üllatavad tulemused. Kõige raskem oli enne distantsisõite võistlusnärviga toime tulla, sest sprindisõidu tulemus oli lootuse ja enesekindluse päris alla kiskunud.“

Ajavahe tõttu tuli noortel silmitsi seista ka pisut suurema väsimusega ja ajavahega hakkas Õnnela oma sõnul vaikselt harjuma alles siis kui oli aeg hakata koju tagasi sättima.  

 

Eesti koondise tulemused Kanadas, Whistleris toimunud maailmameistrivõistlustelt:

 

Klassikatehnika sprint

N20    48. koht         Õnnela Rodendau

M20    45. koht         Olle Ilmar Jaama

N23    13. koht         Kaidy Kaasiku (kvalifikatsiooni 14. koht)

22. koht         Aveli Uustalu (kvalifikatsiooni 23. koht)

24. koht         Keidy Kaasiku (kvalifikatsiooni 26. koht)

M23    26. koht         Karl Sebastian Dremljuga (kvalifikatsiooni 17. koht)

 

20km klassika mass-start

N20     19. koht         Õnnela Rodendau

M20     35. koht         Olle Ilmar Jaama

N23     11. koht         Kaidy Kaasiku

 15. koht         Keidy Kaasiku

 

10km vabatehnika eraldistart

N20     20. koht        Õnnela Rodendau

M20     49. koht        Olle Ilmar Jaama

N23       8. koht        Kaidy Kaasiku

14. koht         Keidy Kaasiku

46. koht         Aveli Uustalu

 

 

Kõik tulemused on leitavad FIS kodulehel.

 

Rohkem infot ürituse kodulehel: https://www.wjc2023.ca 

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.