Uudised

Lauluväljaku MK | Suusajutud - Robert Peets

17.03.2023
Foto: Suusaliit/Karli Saul

Podcast „Suusajutud“ on sel korral läheneva Tallinna murdmaasuusatamise MK-etapi lainel. Räägime kõigest, mis sellega seondub. Külas on võistluste juhataja Robert Peets.

 

Suusatamise taustaga Robert Peets räägib detailideni lahti, kuidas Tallinnasse MK-etapp ikkagi saadi. Rahvusvahelisel suusaliidul ehk FIS-il oli eestlastele selge nõudmine ja näiteks seetõttu Otepää võistluspaigana enam kõne alla ei tulnud.

 

Tallinn sai MK-etapi korraldusõiguse teisel katsel, esimesel otsustamisel jäi mõni hääl puudu. Mis sai kaalukeeleks ja milline nõudmine FIS-il oli?

Räägime võistlusrajast, oodatavast publiku hulgast, saame teada, kes maksab suuresti korralduskulud, millal hakkab suusatajate maailma koorekiht Eestisse saabuma ning kui võrdseks ja ettearvamatuks teeb võistluse piirangutega suusahooldus.

 

Sekka ka Robert Peetsi taustast, kes on FIS-i tehnilise delegaadina olnud ametis kolmedel maailmameistrivõistlustel ja kümnetel MK-etappidel, töötanud kuus aastat võistlusdirektorina Visma Ski Classic pikamaasuusatamise sarjas, kodusel tandril vedanud Alutaguse suusaklubi ja korraldab seniajani Alutaguse suusamaratoni.

 

Vestlust veab Ivar Jurtšenko.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.