Uudised

Selgusid Eesti meistrid suusahüpetes ja kahevõistluses

15.10.2023
Foto: Paul Poderat

14. - 15. oktoobril toimus Eesti parimate suusahüppajate ja kahevõistlejate mõõduvõtt Otepääl Tehvandi spordikeskuses. Välja jagati individuaalsed tiitlid naiste ja meeste absoluutklassis ning M-16 ja meesjuuniorite arvestuses. Kohalikele pakkusid konkurentsi ka sportlased Lätist ja Soomest.

 

 

Suusahüpete meistrivõistlustel võtsid omavahel mõõtu 24 sportlast, kelle seas näitas individuaalvõistluses meeste absoluutklassis võimu Põhjakotkas Otepää esindaja Artti Aigro, kes sai kirja 257 punkti ja kaela kuldmedali. Teisel kohal maandus Võru Spordikooli/Andsumäe Suusaklubi esindaja Martti Nõmme, kes sai kahe hüppega kirja 237,5 punkti. Pronksmedaliga läks koju Elva Suusaklubi suusahüppaja Kevin Maltsev, kes sai kirja 232,5 punkti. Meesjuuniorite vanuseklassi võit kuulus sellel korral ülekaalukalt Kaimar Vagulile 198 punktiga. M16-vanuseklassis saavutas Eesti meistritiitli tugevate hüpetega Karel Pastarus, kes kogus kokku 252,5 punkti. Naiste absoluutklassi võidu viis koju Annemarii Bendi 110 punktiga.

 

Kahevõistluse arvestuses sai pühapäeval kiiresti selgeks, et keerutavate tuuleolude tõttu hüppevõistlust ei toimu. Seega läks kasutusele laupäeval kokkulepitud PCR-hüpe, milleks oli suusahüpete võistluse teine voor. Nende tulemuste alusel loodi kahevõistluse krossijooksu stardilist 18 sportlasele. 

 

Ülivõimsa võidu võttis meeste seas Võru Spordikooli/Andsumäe Suusaklubi esindaja Martti Nõmme, kes on viimasel ajal suuresti just jooksutreeningutele keskendunud. Teise koha saavutas Põhjakotkas Otepää esindaja Markkus Alter ja kolmanda Richard Viks, kellele kuulus ka meesjuuniorite vanuseklassi võit. M16-vanuseklassis võttis Eesti meistritiitli endale Karel Pastarus ja naiste seas saavutas esikoha Mari Liiv Võru Spordikooli/Andsumäe Suusaklubist. 

 

Suusahüpete tulemused siin: https://bit.ly/45BMUOe 

Kahevõistluse tulemused siin: https://bit.ly/3LY779W 

Esimesed pildid võistlusest (Eesti Suusaliit, fotograaf Paul Poderat): http://bit.ly/46uSzad

 

Lisainfo:

Rauno Loit

Eesti Suusaliidu kahevõistluse ja suusahüpete juhataja

Telefon: + 372 58 588 469

rauno@suusaliit.ee

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.