Uudised

Tähelend 2023 - Laura Anga ja Ranno Maasikmets

20.11.2023
Tähelend 2023; Foto: Aron Urb

"Tähelend 2023" sai tunnustust lumelaudur Laura Anga koos treeneri Ranno Maasikmetsaga!

 

16. novembri õhtul tunnustasid laste ja noorte annete arendamise patroon, Vabariigi Presidendi abikaasa Sirje Karis ning Haridus- ja Teadusministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts rahvusvahelistel võistlustel silmapaistvaid tulemusi saavutanud õpilasi ning nende juhendajaid sündmusel „Tähelend 2023“.

 

"Tähelend 2023" oli tunnustatud, võimsad vägilased kategoorias, Laura Anga koos juhendaja Ranno Maasikmetsaga.

Juba kolmandat korda toimunud tunnustussündmuse eesmärk on väärtustada üldharidus- ja kutsekoolide õpilasi, kes 2022/2023. õppeaastal pälvisid medali või koha esikolmikus vähemalt seitsme osavõtjariigiga võistlusel, olümpiaadil või konkursil. Kutse Tallinna Muusika- ja Balletikoolis toimunud vastuvõtule said 262 õpilast ja juhendajat. Tunnustusi jagati järgmistes kategooriates: kaunid kunstid (muusika, tants, kunst), taibukad mõtlejad (kutsevõistlused), võimsad vägilased (olümpiaadid) ja kuldsed käed (sport). 
 
Auhinnagalal ütles Sirje Karis, et noorte endi töö, anne ja tarkus, pidev enesearengu oskus ja soov, annavad suurepärase lähtekoha tähelennuks. „Ükski tulemus ei sünni ilma töökuse ja sihikindluseta,“ ütles Sirje Karis ja lisas, et juhendajatel peab samuti olema tarkust märgata annet ja juhtida selle arengut. Ta juhtis ka tähelepanu, et homme tähistatakse Eestis presidendi algatusel uudishimu päeva. „Soov rohkem teada, järjest sügavamalt kaevuda oma valdkonda, on võimas edasiviiv jõud ja suurte saavutuste üks olulisi eeldusi. Teinekord võib uudishimu rahuldamise mõnu olla ju pingutuste eest suuremgi hüvitis kui karikas või mõni preemia,“ sõnas Sirje Karis. 

 

 “129 õpilast Eesti riigi saadikuna rahvusvahelisel tasandil tipptaset näitamas on muljetavaldav tulemus väikese rahva kohta, see näitab meie hariduse tugevust,” väljendas ministeeriumi kantsler Kristi Vinter-Nemvalts oma tervituskõnes uhkust tublide noorte üle. „Tippsaavutused on kombinatsioon andest, töökusest, sihikindlusest, distsipliinist, motivatsioonist ning mõjusast tagalast. Ilma tugevate taustajõududeta on raske eesmärgini jõuda, seega etendavad väga olulist rolli noorte saavutustes ja väärivad samuti tänu juhendajad, õpetajad ja muidugi lapsevanemad.“ 

 

„Tähelend 2023“ tunnustuse pälvinud noored ja juhendajad ning rohkem infot loe siit.

Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.