Uudised

Kristjan Ilves lõpetas esimese lennumäe võistluse 12. kohal

28.02.2026
Foto: Flawia Krawczyk
Kahevõistleja Kristjan Ilves teenis Austrias Kulmis toimunud maailmakarikasarja uuel lennumäe kompaktvõistlusel 12. koha.
 
Ilves sai 192 meetrise hüppe eest 171,3 punkti ning läks suusajalae liidrist 48 sekundit hiljem. 7,5 km suusasõidul edenes Ilves kolme koha võrra, saavutades lõpuks 12. koha.
 
Kristjan Ilvese sõnul ta kahe Kulmis veedetud päevaga rahule jääda ei saa: „Alistasin küll 200 meetri joone, kuid tegelikult ei saanud ma absoluutselt selle mäe rütmile, hoovõtule ja äratõukele pihta. Hoovõtust oli keeruline õiges asendis väljuda – kogu aeg tekkis mingi vajumine ja ma ei saanud jalgu töösse.“ Ilvese sõnul täitis ta siiski miinimumeesmärgi ehk ületas 200 meetri joone. „220 meetrine õhulend oleks aga taganud mõnusa lennutunde,“ arvas ta.
 
Murdmaarajal tundis sportlane end hästi. „Keeruline oli see, et pidin kaks ringi üksinda siledal rajal hullumeelselt gruppi taga ajama. Sain nad põhimõtteliselt kätte, kuid lõpus ei olnud lihtsalt enam jalga, et kohtade eest võidelda,“ selgitas Ilves.
 
„Jäävad kahetised tunded, kuid loodetavasti läheb Lahtis juba paremini,“ lõpetas sportlane lootusrikkalt.
Eesti Suusaliit Sõjakooli 10, ruum 305, 11316, Tallinn Telefon: + 372 603 15 16 E- mail: info@suusaliit.ee
Partnerid:
FIS
Tehvandi Spordikeskus
Suusatades...
   
Kasutame veebilehel lisaks tehnilistele küpsistele ka Statistika- ja Reklaamküpsiseid. Valides "Nõustun", annad nõusoleku Statistika- ja Reklaamküpsiste kasutamiseks.
Vaata küpsiste kasutamise kohta täpsemat infot siit.