Uudised

Eesti Suusaliit lõpetas hooaja ja autasustas parimaid

25.04.2016
Parim freestyle suusataja Kelly Sildaru koos Tõnu Seili ja Andreas Laanega

Eesti Suusaliit lõpetas täna hooja, kus säravamateks tulemusteks olid Kelly Sildaru X – gamesi võit Aspenis  ja Kristjan Ilvese pronksmedal juunioride maailmameistrivõistlustel Rasnovis.

MK etappidel sõitis parima koha välja Peeter Kümmel, kes Lahti MK etapil oli 20 – s, teise murdmaasuusatajana jõudis MK punktidele Raido Ränkel, kes Kanada suusatuuril Quebecis oli 25.

Kahevõistluses jõudsid MK punktidele kolm meest – Kristjan Ilves, Han Hendrik Piho ja Kail Piho. Neist parimana Kristjan Ilvese ja Hen Hendrik Piho 24. kohad.

Lõppenud hooajal olid just järelkasvu tulemused need, mis enim rõõmu valmistasid. Lisaks Kelly Sildaru ja Kristjan Ilvese heale esinemisele  võiks ära märkida  murdmaasuusataja Kaarel Kasper Kõrge 10. koha juuniorie maailma meistrivõistluste 10 km klassikadistantsil ning mäesuusatajate Juhan Luige ja Tõnis Luige esikolmikukohad FIS võistlustel. Tõnis Luik lõpetas hooaja ka oma karjääri senise parima FIS punktiga.

Südikaid esinemisi tegid noored ka kodus toimunud Põhjamaade noorte meistrivõistlustel, kus meeskondlikes suusahüpetes võitsid hõbemedali  Artti Aigro ja Kevin Maltsev.  Murdmaasuusatamises sai parimana Henri Roos klassikasprindis neljanda koha ning nooremate poiste seas võitis nii kahevõistluse kui ka suusahüpped Markkus Alter.

Noorte taliolümpiamängudel Lillehammeris olid meie sportlaste parimateks kohtadeks Stine – Lise Truu 11. ja Kaarel Karri 14. koht klassikasprindis, Artti Aigro 16. koht suusahüpetes, Andreas Ilvese 13. koht kahevõistluses ja mäesuusataja Anna- Lotta Jõgeva 24. koht Alpi kahevõistluses.

Edukaid esinemisi läbi terve hooaja on näidanud ka meie noored mäesuusatajad. Alates sügisest Austrias Stamsi suusagümnaasiumis õppiv Tormis Laine sai mainekal FIS Children Borrufa võistlusel saavutas ülisuurslaalomis kolmanda koha ja Kanadas Whistler Cup – l kahel korral esikümnes. Parimaks nooreks mäesuusatajaks valitud Carmen Piho sai FIS Borrufa võistlustel ülisuurslaalomis 20. koha.

Mainimist väärivad kindlasti ka Andreas Ilvese 2. ja 3. koht kahevõistluse FISi noorte GP etapil  ning Annemarii Bendi kahevõistluse tüdrrukute FIS võistluse kaks pronksmedalit.

Hoolimata kodustest keerulistest lumeoludest olid jätkuvalt populaarsed meie noortesarjad ning peale mitmeaastast pausi tehti taas algust lumelaua noortesarjaga  Tööd jätkas kaks Suusabussi ning Maru Hüppemägi, mis viisid läbi algõppekoolitust pea 4000 lapsele üle Eesti.

Ilmataat lubas ära pidada ka kõik kodused võistlused eesotsas Põhjamaade noorte meistrivõistluste ja Skandinaavia karikavõistlustega.

Maratonisarja „Estoloppet“ korraldajad ja rajameistrid tegid  ära väga suure töö, et olenemata keerulistele lumeoludele said peetud viis maratoni: Viru Maraton, Tamsalu – Neeruti Maraton, Tallinna Maraton, Alutaguse Maraton ja Haanja Maraton.  Kahjuks pidi  ilmastikuoludele alla jääma üks suusatalve oodatumaid sündmusi  Tartu Maraton.

Jätkuvalt edukad olid ka meie seeniorsportlased, kes Vuokattis toimunud maailmameistrivõistlustelt tulid tagasi kuue medalid, saade riikide arvestuses 10. koha.

Vanuseklassis  N65 tuli narvalanna Nadezda Poljakova 15 ja 30km vabatehnikadistantsil maailmameistriks, lisaks  sai ta hõbemedali 10km vabatehnikadistantsil. Ene Aigro võitis vanuseklassis N55  kolm hõbemedalit  10 km, 15 km ja  30 km vabatehnikadistantsidel.